Güncel

26.Vergi Haftası Kutlanacak

26.Vergi Haftası Kutlanacak

 

Adıyaman Defterdarı Orhan Mutluay, 26. Vergi Haftasının 23 Şubat-01 Mart tarihleri arasında kutlanacağını açıkladı.

Adıyaman Defterdarı Orhan Mutluay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vergi Haftasının amacından bahsederek şunları söyledi:

“Vergi Haftasının amacı; verginin, ülke kalkınmasında ve ekonomik büyümedeki rolü ve öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulmasıdır.

Bu kapsamda; haksız rekabetin önlenmesi, kamu finansmanının sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için kayıt dişiliğin azaltılması ve önlenmesi en temel vizyonumuzdur.

Bununla birlikte; kamu hizmetlerinin yerine getirilmesindeki görev anlayışımız; sürekli gelişimi, katılımcılığı, saydamlığı, tarafsızlığı, dürüstlüğü, kamu yararını gözetmeyi, hesap verebilirliği, ön görülebilirliği, tüm eylem ve işlemlerde mevzuata uygunluğu ilke edinmiş bir Bakanlık teşkilatı olarak etik davranış içerisinde hareket etmek görev anlayışımız ve bilincimizdir.

İçinde bulunduğumuz 26 ncı vergi haftası, ilimizde de hafta süresince Adıyaman Defterdarlığınca organize edilecek çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu