Güncel

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Türk Eğitim-Sen Gölbaşı Şube Başkanı Mahsut Büyük, Eğitim Bir-Sen Gölbaşı Şube Başkanı Rıfat Elçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, birer mesaj yayınladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Ahmet Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Tüm dünyada çağdaş medeniyetlerin ve gelişmiş toplumların yegâne ortak özelliği sağlam temeller üstüne kurulmuş bir eğitim ve öğretim altyapısıdır. Bu altyapının oluşmasında en önemli unsur da, yapıcı olmayı öğreten, çevresine güven arz eden, içi insan sevgisiyle dolu aydın nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizdir. Bilimsel ve çağdaş bir donanımla yetiştirilmiş geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimizin bu kutsal ve zor görevi her geçen gün önemini bir kez daha bize göstermektedir.

Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin sonsuza dek başı dik ve güçlü kalabilmesi siz değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği azimli, kararlı, yılmayan çağdaş dünya ve demokrasinin temel ilkelerini benimsemiş gençlerle olacaktır.

İşte bu büyük sorumluluğunun bilincinde olan değerli öğretmenlerimiz yurdumuzun dört bir yanında her türlü zorluğa karşı mücadelelerinden hiçbir zaman vazgeçmemişler her geçen gün yetiştirdikleri taze fidanlarla ülkemizin ufkunu bir adım daha ileriye götürerek sahip olduğumuz değerleri daha da kıymetlendirmişlerdir.

Bu güzel ve anlamlı günde bir kez daha değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutlar, eğitim ve öğretim neferlerimizin çalışma hayatında başarılı olmasını diler, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

 

Metiner’den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, öğretmenliğin her şeyden önce bir sevda olduğuna dikkat çekerek, bu önemli görevi, aşkla, sevgiyle, yarınlara yetişmiş bir nesil bırakma adına yapan tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, “Öğretmenlik, her şeyden önce kutsal ve anlamlı bir meslektir. Bu mesleği icra eden ve hepimizin yetişmesinde emeği olan öğretmenlerimizi, görevini aşkla, sevdayla yapmaları çok daha anlamlı” dedi.

Metiner, “Yarınlarımızı şekillendiren, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilgili, kültürlü ve donanımlı insanlar olarak yetişmesine katkı sağlayan öğretmenlerimizi minnet duygularıyla anıyoruz.

Bu kadar önemli ve bu kadar anlamlı bir mesleğe mensup olan öğretmenlerimizin sorunlarının sıfıra indirecek çalışmalar, hükümetimiz döneminde artarak devam etmiştir, edecektir de. Öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda ve daha az sorunla uğraşması, eğitimin kalitesi ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bilgi ve birikimi açısından da çok önemlidir.” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Metiner, “Başta kendi öğretmenlerim olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yaşayan ve halen öğrenci yetiştirme sevdasına olan değerli öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

 

Fırat’ın Öğretmenler Günü Mesajı                                                   

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat yayınladığı mesajında, “Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı en kutsal ve ölümsüz mesleğidir. Muhatabı insan olan onu hayata hazırlayan tohumdan yeşermesini sağlayan bir meslektir. Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, insanı yücelt ki devlet yücelsin düsturuyla hareket eden, ayrıca;  medeniyetimizin güzelliklerini, kültürümüzün renkliliklerini yeni nesillere aşılayan, dünyanın özlem duyduğu huzurun, Barış’ın ve kardeşliğin mimarıdır öğretmen. Fedakârca çalışarak bu ulvi görevi layığıyla yerine getiren, doğruyu, güzeli, iyiyi, her alanda yenileşmeyi sağlayarak gerçekleri anlatan, barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğimizin temeli olan, aydınlık nesiller yetiştirmek için büyük sabır ve özveri gösteren siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, saygılar sunarım” dedi.

 

Eğitim Bir Sen’den Mesaj

Eğitim Bir- Sen Gölbaşı İlçe Başkanı Rıfat Elçi ise, “Öğretmenlerimiz layık oldukları ve hak ettikleri ekonomik ve sosyal şartlara maalesef sahip değildirler. Yaptıkları fedakarlığın karşılığını alamamaktadırlar. Bunun için gereken düzenlemeler yapılmalı ve öğretmenlerimiz daha iyi şartlara kavuşturulmalıdır. Her yıl Öğretmenler Günü’nde sarf edilen süslü cümleler ile öğretmenlerin duygularına hitap eden yetkili mercilerin, bu yıl alışkanlıklarını bir kenara bırakmasını teoride değindikleri bu hakları bir an önce pratiğe dökmelerini istiyoruz. Biz, sorunları her yıl ötelenerek bir sonraki yıla devredilen ve devredildikçe daha da büyüyen, önemsenmeyen; ama önemseniyormuş gibi yapılan, eğitim çalışanları olarak haklarımızın bir an önce verilmesini istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Eğitim Bir-Sen ailesi olarak kutlarız” dedi.

 

Türk Eğitimsen’den Mesaj

Türk Eğitim- Sen Gölbaşı İlçe Başkanı Mahsut Büyük, yayınladığı mesajında, “Bizler her şeye rağmen her baskıya rağmen her türlü zorbalığa rağmen dimdik ayakta kalabilen bir eğitim sendikasıyız. İnançlarımızdan, davamızdan ne bir koltuk için ne mevki için nede başka menfaatler için taviz vermeyen önce ülkem sonra biz diye bilen bir sendikayız. Bütün eğitim çalışanlarına, devlet memurlarına sesleniyorum: Dimdik durun. Kimseden korkmayın, çekinmeyin. Bunlar korkak adamların üzerine gidiyorlar. Cesur adamların yanına dahi yaklaşamazlar. Türk Eğitim-Sen’in böyle yürekli insanlardan oluştuğunu biliyorum. Türk Eğitim-Sen bütün olumsuzluklara rağmen gücünü koruyarak yoluna devam ediyorsa üyelerimizin dik duruşu sayesindedir” dedi.

 

Küçük’ten mesaj

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Talat Küçük, 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Küçük, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve öğretmenlik vazifesinin insanlık tarihindeki belki de en eski ve en soylu meslek olduğuna vurgu yaptı. Dr. Talat Küçük mesajında şunları söyledi. ‘’ İnsanları hayata hazırlayan, her türlü ilmi beyinlerimize işleyen öğretmenlerdir. Bilhassa bilimin, bilginin ve teknolojinin her geçen gün geliştiği dünyamızda, toplumlar sahip oldukları eğitimli ve nitelikli insan gücü ile uluslararası platformlarda var olmaktadırlar. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başöğretmenliğini kabul ettiği bu günde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimize ise Allahtan rahmet dilerim.’’

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu