Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

24 Nisan 2017 Pazartesi, 09:17

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 97. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da kutlandı.

Adıyaman’daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk konulması ile start aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tamamlanan törene İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Kapalı Spor Salonunda Tören

Adıyaman’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yeni Mahalle Kapalı Spor salonunda düzenlenen etkinliğe Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, kurum müdürleri, STK temsilcileri, dernek başkanları, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılay, “ Türkiye Büyük Milletvekili açılışının 97. Yıl dönümüne ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu yaşayan bir birey olmanın heyecanı ile kavuşmuş olduğumuz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün milletimizin kendi geleceklerini değil. Egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını 97. Yılını Türkiye genelinde büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Millet iradesinin esas olarak kabul edildiği bir yönetim anlayışını baştan beri bu millet önemsemiş ve kabul etmiştir. En son referandumda da tekrardan milletin iradesinin gerçekleştiğini gördük. Büyük bir coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Vali Erin, “Aziz milletimiz için tarihi bir değer taşıyan 23 Nisan, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olup, aynı zamanda dünya çocuklarına armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşımaktadır. Cumhuriyetimizin temeli ve milli egemenliğimizin sembolü olan gazi meclisimizi 15 Temmuz’da bombalamak suretiyle milletimizin özgür ve hür yaşama iradesini hedef alan alçak darbe teşebbüsüne karşı Türkiye Büyük Millet Meclisinin milletimizle birlikte verdiği mücadele hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir anlayışının en güzel göstergesi ve ezelden ebede esareti hiçbir zaman kabul etmeyen milletimizin demokrasisine olan bağlılığın en büyük örneğidir. Bu duygularla, milli iradenin hakim olduğu bu anlamlı günde, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz