Güncel

15 Temmuz darbe girişimi ABD’de masaya yatırılıyor

15 Temmuz darbe girişimi ABD’de masaya yatırılıyor

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde Türk-Amerikan ilişkileri ile ilgili çalışmalar yürüten Global Policy Institute (GPI) tarafından 23 Eylül 2016’da New York’ta düzenlenecek panel ile uluslararası kamuoyunun ve medyanın doğru bilgilendirilmesi amacıyla 15 Temmuz darbe girişimi masaya yatırılıyor.

2014 yılında BAU International University – Washington D.C. bünyesinde Enver Yücel’in girişimleriyle kurulan, ekonomi, uluslararası ilişkiler, enerji, eğitim politikası ve Türkiye-ABD ilişkileri alanlarında faaliyet gösteren tarafsız ve bağımsız bir düşünce kuruluşu olan Global Policy Institute (Küresel Politikalar Enstitüsü), 15 Temmuz darbe girişimini Türkiye’den ve dünyadan önemli isimlerin katılımıyla tartışmaya açıyor.

New York’ta Birleşmiş Milletler (BM) yıllık genel kurul toplantılarının gerçekleşeceği dönemde, darbe girişiminin inceleneceği, gerçek yönleriyle anlatılacağı ve Türkiye-ABD ilişkilerinin irdeleneceği ‘Türkiye’deki Başarısız Darbe Girişiminin Anatomisi’ başlıklı panel, ABD ve uluslararası medya temsilcileri, BM temsilcileri, akademisyenler, politika yapıcıları, büyükelçilikler ve uluslararası sivil toplum kuruluşu liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Moderatörlüğünü Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın yürüteceği panelin konuşmacıları ise ABD Kara Kuvvetleri Emekli Tuğgeneral Mark Kimmitt,  GPI Fellow & Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve Güvenlik Çalışmaları Merkezi (BAUCESS) Direktörü Prof. Gülnur Aybet, Princeton Üniversitesi, Atatürk, Osmanlı ve Çağdaş Türkiye Çalışmaları Merkezi, Emeritus Prof. Heath Lowry, The German Marshall Fund of the US, Transatlantic Fellow Joshua Walker ve Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat olacak.(İHA)44

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu