Güncel

“123 liralık zamma mahkum edildik”

BES’ten Bütçe Görüşmesi Açıklaması

“123 liralık zamma mahkum edildik”

 

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Adıyaman Şubesi tarafından, bütçe görüşmeleri ile alakalı olarak bir basın açıklaması yapıldı.

Adıyaman Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasını BES Adıyaman İl Başkanlığı adına okuyan Abuzer Gürbüzcan, “2015 bütçesi yoksulluk, işsizlik ve savaş bütçesidir” dedi.

Gürbüzcan şunları söyledi:

“Genelde kamu emekçileri özelde yargı emekçilerinin ayrımcı uygulamalara tabi tutulduğu, insanca yaşam taleplerinin dikkate alınmadığı, çalışma koşullarının giderek zorlaştığı, her gün yeni hak gaspları ile karşı karşıya kaldığı bir süreçte TBMM’de 2015 yılı bütçe görüşmeleri devam etmektedir. 2014 yılı kamu emekçileri AKP-Memur-Sen işbirliği ile imzalanan satış sözleşmesinin yakıcı sonuçlarını yaşadığı bir dönem olmuştur. 123 TL’lik zamma mahkum edildiğimiz, tarihte ilk kez temmuz ayında maaş zammı alamadığımız, enflasyon karşısında maaşlarımızın sürekli eridiği buna rağmen enflasyon farklarımızın gasp edildiği bir süreç kamu emekçileri giderek daha fazla yoksullaştırmıştır. Kamu emekçileri yoksulluk sınırı altına maaş aldığı ortada iken önümüzdeki yıl için altı aylık dönemlerde yüzde 3+3 zam dayatması 2015 bütçesinde devam etmektedir. AKP ayrımcı uygulamalarda sınır tanımamaktadır. TBMM’de bugün görüşülmeye başlanan Adalet Bakanlığı bütçesinde yargı emekçileri olarak hakkımızı istiyoruz. Ayrıca uygulamalara karşı eşitlik, yoksulluğa karşı insanca yaşam talepleri ile ülke genelinde alanlardayız. Yargı hizmetlerini hakim ve savcılardan ibaret gören anlayışı bir kez daha kınıyor yargı hizmetlerinin ve yargı emekçilerinin bir bütün olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu