Güncel

11 yaşına girdik

Haberin Doğru Adresinde Tam 11 Yıl

11 yaşına girdik

 

Güne Bakış Gazetesi, bugün 11 yaşına bastı. Okurlarımıza “Merhaba” dediğimiz, 8 Aralık 2004 tarihinden bu yana tam 3 bin 065 gazeteyle sizlerle olduk. Bugün de, ilk günkü heyecanla, aynı meslek aşkıyla karşınızdayız.

Yayın hayatına başladığımız ilk gün, misyon edindiğimiz ilkelerden şaşmadan, okur gazetesi olmaya çabaladık, emek harcadık, didindik durduk.

Doğru haber verme, tarafsız kalma, objektif davranma ve her kesime eşit mesafede durarak, halkın gazetesi olma yolunda attığımız her adımda desteğiniz bizim için moral oldu.

Bugün gazetemiz, 10 yılı geride bıraktı, artık 11 yaşına bastık.

Yerel bir gazete için hiç de azımsanamayacak bu sürede Adıyaman’ın ve Adıyaman’da yaşayan her kesimin gözü, kulağı ve sesi olmaya çalıştık.

Bazen aksayan bir konuyu gündeme getirdik,

Bazen unutulanları, bir kenara itilenleri gündemimize aldık,

Bazen yapılan güzel işleri sizlerle paylaştık,

Bazen hayallerinizi ördük, ilmik ilmik,

Bazen başka illerde olanların neden bizde olmadığını sorguladık, sizlerle…

Adıyaman’da yaşayan herkesin daha iyi yaşama hakkı olduğunu dillendirdik…

Hedef kitlemiz olan okuyucuların ilgi alanı, bizim ilgi alanımız oldu.

Bazen “beni de görün!” diyen yoksul vatandaşlarımızın sesi olmaya, yardım elinin uzatılmasına çaba gösterdik.

Bazen de sesi hiç çıkmayanların en gür sesi olduk.

Her söylediğimizin de sonuna kadar takipçisi olduk.

Sırtımızı hiç kimseye, hiçbir kuruma, hiçbir kuruluşa dayamadan, kendi yağında kavrulmayı ve okuyucularımızın desteğini almayı yeterli gördük.

Yayın hayatımıza başladığımız tarihinden bu yana ilkelerimizden asla taviz vermedik, bundan böyle de yine sizlerin desteğiyle taviz vermeyeceğiz.

Kurum haberciliği veya kurum bülteni gibi çıkan gazete olmaktan şiddetle kaçındık. Vatandaş ağırlıklı, insan odaklı, bireyi ve toplumu hedefleyen haberler ve yazılara ağırlık vermeye, insanımızın sorununu orta yere koymaya, sıkıntılarını gündeme taşımaya ve vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için yetkilileri göreve çağırmaya gayret ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Yazarlarımız özgürce yazdı. Haberlerimiz özgürce kaleme alındı. Yorumlarımızda da özgür davrandık ve bu özgürlük, okuyucularımızın Güne Bakış’ı sahiplenmesine sebep oldu, sizlerin güvenini kazandık.

Gazeteler, okuyucusuyla, yazarıyla, muhabiriyle, dizgicisiyle, baskıcısıyla bir ekip olarak çalışır.

Gazetenin kuruluşundan bu yana da birçok önemli isim geldi geçti. 11 yıldır bu gazeteye emek veren, okuyan, okutan herkese şükranlarımızı sunuyor, nice yıllara birlikte ulaşmayı, her yıl daha güzel bir Adıyaman’da yaş günümüzü kutlamayı diliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu