Gölbaşı

Örnek İmar Uygulaması Projesi İncelendi

Örnek İmar Uygulaması Projesi İncelendi

Gölbaşı ilçesinde,GAP İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü) ve Kalkınma Bakanlığı koordinatörlüğünde  “GAP ve KOP Bölgesinde Örnek İmar Uygulamalarının Yapılması Projesinin” Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki  uygulama alanları incelendi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Bölgemizde sadece Gölbaşı İlçemizin ‘Örnek İmar Uygulamalarının Yapılması’ Projesinin kabul gördüğünü belirterek‘’Örnek İmar Uygulamalarının Yapılması’’ Projesi kapsamında; Gölbaşı ilçemizde yapılacak olan imar düzenleme çalışmalarının yapılacağı yerlerin bakanlık yetkilileri tarafından incelendiğini söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, açıklamasında şunları kaydetti:

“3194 sayılı İmar Kanunun 18. maddesi uygulamalarında amaç; iskana açılacak bir sahada Uygulamadan önce mevcut haliyle düzensiz, çarpık, sosyal donatılardan mahrum sahaların; düzenlemeden sonra imara uygun, modern kentin ihtiyaç duyduğu hizmet alanlarına sahip olan yerler haline getirmek ve uygulama bölgesinde daha düzenli konut yapmaya hazır parselleri oluşturmaktır. GAP İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü) ve Kalkınma Bakanlığı koordinatörlüğünde  “GAP ve KOP Bölgesinde Örnek İmar Uygulamalarının Yapılması Projesi” kapsamında İlçemizde de toplamda 200 hektar alan 3194 sayılı İmar Kanunun 18. Maddesi Uygulaması yapılmak üzere programa alınmış ve 112 hektar alanın ihalesi yapılarak çalışmalara başlanılmıştır. Bölgemizde sadece Gölbaşı İlçemizin ‘’Örnek İmar Uygulamalarının Yapılması’’ Projesi kabul görmüştür. GAP idaresince bu çalışma ilçemiz halkı tarafından büyük bir sevinç ve heyecanla karşılanması da belediyemiz açısından sevin vericidir.Bu büyük hizmetin ilçemize kadar uzanmasında büyük emekleri geçen, başta Sayın Çevre şehircilik Bakanımıza, Kalkınma Bakanımıza, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, mülki ve idari erkâna Gölbaşı halkı adına minnet ve şükranlarımızı sunarız.”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu