Gölbaşı

“Müftülük Üyemize Baskı Yapıyor”

Sendika Müftülükten Şikayetçi Oluyor

Gölbaşı Tekbir-Sen Genel Başkanı Necdet Kaya, ilçe müftülüğü tarafından Tekbir -Sen üyesi öğrenciye baskı yapıldığını iddia ederek, kişi hakkında hukuki süreç başlatacaklarını kaydetti.

Gölbaşı İlçe Müftülüğünün fahri Kur’an Kursu öğreticisi alımında Tekbir-Sen üyesi bir öğreticiye daha önce sözlü uyarı yaptığı ve alımda kendisine görev verilmediği öğrenildi.

Gölbaşı Tekbir-Sen Genel Başkanı Necdet Kaya, yaptığı açıklamasında, Adıyaman Gölbaşı İlçe Müftülüğünde fahri Kur’an Kursu öğreticisi olarak çalışan Tekbir-Sen üyesi, müftülük personeli tarafından ‘bu sendikada kalırsan senin için iyi olmaz, yeni görev alamazsın’ şeklinde sözlü uyarıya maruz kaldığını ileri sürdü.

Nejdet Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yapılan fahrilik sınavında 81 puan alıp başarılı olan ve 12 yıldır görevde tecrübesi bulunan üyemize yeni görev verilmeyerek 81.67 , 82.33 gibi puan verilen tecrübesiz kişiler göreve alınarak diyanetin tecrübelilere öncelik verilmesi prensibi de çiğnenerek sırf Tekbir-Sen’li olduğu için üyemize görev verilmemiştir. Geçtiğimiz günlerde de Malatya Müftülüğünde vekillik sınavında aynı usulsüzlük meydana gelmiş ve yaptığımız şikayetler neticesinde il vaizi ve il personel şefi açığa alınmıştır. Tekbir-Sen olarak avukatlarımız aracılığı ile konunun arkasında olacağımızı bildirir, en yakın zamanda Gölbaşı İlçe Müftülüğü personeli hakkında hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyuna bildiririz.”(PHA)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı