Gölbaşı

Karantinada vaka sayısı 5 oldu 

Bir köy, bir mezra ve bir mahalle daha karantinada

 

Gölbaşı ilçesinde karantina altındaki 2 köyde korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkan kişi sayısı 5’e yükseldi.  Öte yandan Sincik ilçesine bağlı Çamdere köyü ve bağlı tüm mezraları ile birlikte korona virüsünden dolayı karantinaya alındı. Çelikhan ilçesine bağlı Pınarbaşı Beldesi Kaya Mahallesi korona virüs (Covid-19) nedeniyle karantinaya alındı.

 

Geçtiğimiz haftalarda Adıyaman’ın Besni ilçesinde bulunan bir tekstil fabrikasında 1 kişinin korona virüs testinin pozitif çıkmasından dolayı fabrika işçileri ile aileleri gözlem altına alınmıştı. Yaklaşık 100 çalışan ve aileleri gözlem altında tutulurken, fabrika çalışanlarından 25’inin Gölbaşı ilçesine bağlı Gedikli köyünde, 12 tanesinin de yine Gölbaşı ilçesine bağlı Aşağı Karakuyu köyünde ikamet etmesi sonucu her iki köy karantina altına alınmıştı.

Jandarma ekiplerince her iki köyün giriş ve çıkışları kapatılmış ve kimsenin geçişine izin verilmemişti. Karantina altında tutulan Aşağı Karakuyu köyünde ikamet eden fabrika işçilerinden 18 yaşındaki Ş.Ö.’ ve ablası olan 7 aylık hamile 25 yaşındaki Z.Ö.’de de korona virüsü tespit edilerek sonuçları pozitif çıkmış ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Tedavileri devam eden kız kardeşlerin ardından anneleri Sultan Ö., (50) ve babaları Mevlit Ö’nün de (64) numuneleri pozitif çıktı. Gedikli köyünden ise aynı fabrikada çalışan Nermin K’de de (21) korona virüsü tespit edildi. Virüs tespit edilen kişi sayısı 5’e yükseldi. Hastalar tedavi edilmek üzere Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı.

 

1 köy ve mezraları karantinaya alındı

Sincik ilçesine bağlı Çamdere köyü ve bağlı tüm mezraları ile birlikte korona virüsünden dolayı karantinaya alındı.

Geçtiğimiz günlerde Sincik ilçesine bağlı Söğütlübahçe ve Çat köyleri karantinaya alınırken, Sincik ilçesinde ilçenin nüfus bakımında en büyük köyü olan Çamdere köyü de karantinaya alındı.

Köy ve köye bağlı mezraların giriş ve çıkışları jandarma ekipleri tarafından kapatılarak giriş ve çıkışların yapılmasına izin verilmedi.

Karantinayla alakalı Sincik Kaymakamlığında yapılan açıklamada, “Çamdere köyümüzde korona virüs vakalarının artması nedeniyle tüm mezraları dahil olmak üzere karantina kararı alınmıştır. Köye tüm giriş, çıkışlar durdurulmuştur. İkinci bir değerlendirmeye kadar karantina süreci devam edecektir.   Tüm vatandaşlarımızın sosyal izolasyona ve fiziksel temasa dikkat etmeleri, kendi ikametlerinde kalmaları, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları için muhtarlık, köy korucularımız, imamlar ve jandarma ekiplerimiz görevlendirilmiştir. Karantina uygulamasına yönelik denetimler yapılacak olup tedbirlere riayet etmeyenler hakkında idari ve adli işlem yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

 

Çelikhan’da 1 mahalle karantinaya alındı 

Çelikhan ilçesine bağlı Pınarbaşı Beldesi Kaya Mahallesi korona virüs (Covid-19) nedeniyle karantinaya alındı.

Çelikhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Pınarbaşı Beldesi Kaya Mahallesi korona virüsü (Covid-19) salgını nedeni ile 20 Nisan 2020 tarih saat 18.00 itibarı ile 14 gün süreyle karantina alındı. Çelikhan Kaymakamlığı tarafından yapılan karantina açıklamasında, vatandaşların tüm ihtiyaçları Çelikhan Vefa Sosyal Destek Grubu marifeti ile karşılanacağı ifade edildi.

Mahallede bir kişinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine bu kararın alındığı öğrenildi.(İHA)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı