Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

İki Kardeşin hazin ölümü

16 Haziran 2015 Salı, 09:37

Kuzenlerini Kurtarmak İsteyen İki Kardeş Hayatını Kaybetti

İki Kardeşin hazin ölümü

 

Gölbaşı’nda ırmağa düşen 13 yaşındaki kız ile onu kurtarmaya çalışan iki kardeş boğularak hayatını kaybetti

Gölbaşı ilçesine bağlı Haydarlı köyü Sorgun mezrası yakınlarında ırmağa düşen 13 yaşındaki kız ile onu kurtarmaya çalışan iki kardeş boğularak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’ten ailesi ile birlikte Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı Haydarlı köyü Sorgun mezrası yakınlarındaki Aksu Irmağı kenarına piknik yapmaya gelen 13 yaşındaki Duygu Çiçek, ırmak kenarında oynarken dengesini kaybederek suya düştü. Kızın ırmağa düştüğünü gören amcasının çocukları Behlül (24) ve Nevzat Çiçek (21), hemen ırmağa atlayarak Duygu’yu kurtarmaya çalıştı. Ancak Duygu ile onu kurtarmaya çalışan iki kardeş bir süre sonra suda gözden kayboldu. Yakınları hemen 112’yi aradı. Olay yerine 112 Acil Servis, Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polis ekipleri ve UMKE sevk edildi. Dalgıçlar yaptıkları aramada Duygu, Behlül ile Nevzat Çiçek’e ulaştı. UMKE görevlileri suda uzun süre kalan Duygu, Behlül ile Nevzat Çiçek’i hayata döndürmek için saatlerce müdahalede bulundu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen küçük kız ile kardeşler kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olay yerinde bulunan yakınları sinir krizleri geçirirken, cenazeler Gölbaşı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Boğulan 3 Kişinin Gaziantep’teki Evlerine Ateş Düştü

Gölbaşı ilçesinde Aksu Irmağı’na düşerek boğulan 3 kişinin Gaziantep’teki baba evlerine ateş düştü.

Piknik için gittikleri Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Aksu Irmağı’na düşerek boğulan Duygu Çiçek ile onu kurtarmak için suya atlayarak boğulan kardeşler Behlül Çiçek (24) ve Nevzat Çiçek’in (21) Gaziantep’teki baba evlerine ateş düştü. Kuzen, ağabey ve kardeşin ölüm haberini alan yakınları Gaziantep’teki evlerine akın etti. Sokağa taziye çadırı kurulurken, evin önünde toplananlar gözyaşlarına boğuldu. Duygu Çiçek’in babası Seyit Çiçek ile Behlül ve Nevzat Çiçek’in babası Hamza Çiçek ise yan yana oturarak feryat edip, acılarını yakınlarıyla paylaştı.

Acı içinde feryat eden baba Hamza Çiçek, çocuklarına kendi elleriyle tuzak kurduğunu söyleyerek, “Pikniğe götürdüm, kendi çocuklarıma tuzak kurdum, haberim yok. Ben amcasıyla masada oturuyordum. Baktım o onu kurtarmaya çalışıyor, o onu. Atladık, birkaç tanesini kurtardık. Oğlumun bir tanesi gözümün önünde battı, gitti” dedi. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz