Gölbaşı

Fırat, Gölbaşılıların ve Köylülerin Sorunlarını Dinledi

Fırat, Gölbaşılıların ve Köylülerin Sorunlarını Dinledi

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, seçim çalışmalara aralıksız devam ediyor. Mahalle, köy, belde ve ilçe gezilerine devam eden İbrahim Halil Fırat, vatandaşın sıcak ilgisiyle karşılaşıyor.

AK Parti 26. Dönem Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Gölbaşı ilçesi, Sarıharman, Balkar ve  Belveren köylerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

1 Kasım yerel seçimlerine harıl harıl hazırlanan ve gitmedik bölge sımadık el bırakmayan Vekil Fırat, Gölbaşılıların da büyük teveccühünü gördü.

Son olarak Gölbaşı ve köy gezilerini sürdüren İbrahim Halil Fırat, AK Parti ile birlikte ortaya çıkan ‘Yeni Türkiye’nin önemine vurgu yaptı.

İbrahim Halil Fırat, “Gittiğimiz her yerde AK Parti’nin eserlerini görmek bizleri son derece mutlu ediyor. İlçelerimize ve köylerimize ziyaretlerimiz devam ediyor. Vatandaşlarımızla sohbet ederek onların sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Bizden istek ve beklentilerini dinleyip, beraber neler yapabileceğimi görüşüyoruz. Bazı talepleri ise anında ve yerinde çözüme kavuşturuyoruz. Biz AK Parti olarak gücümüzü milletten alıyoruz” dedi.

AK Parti 26. Dönem Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Hicri yılbaşının başlangıcı olan ve içerisinde Aşure günü gibi önemli bir günü barındıran Muharrem ayı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Fırat, Muharrem ayının diğer aylar arasında farklı bir yeri bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor. Hazret-i Âdem’in tövbesinin kabul olması, Hazret-i Nuh’un tufandan kurtulması, Hazret-i Yunus’un balığın karnından çıkması, Hazret-i İbrahim’in ateşte yanmaması, Hazret-i İdris’in canlı olarak göğe çıkarılması, Hazret-i Yakub’un, oğlu Hazret-i Yusuf’a kavuşması, Hazret-i Yusuf’un kuyudan çıkması, Hazret-i Eyyüb’ün hastalıktan kurtulması, Hazret-i Musa’nın Kızıldeniz’i geçmesi, Hazret-i İsa’nın doğumu ve ölümden kurtulup, diri olarak göğe çıkarılması Aşure günü olmuştur. Aşure günü oruç tutmak sünnettir. Bugünde sıla-i rahim yapmak, sadaka vermek, aşure veya başka tatlı yaparak bunu dağıtmak, çocukları sevindirmek kültürümüzde bugüne özgü yapılan geleneksel güzel adetlerimizdir. Bugünün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek için çokça dua edilmesi gereken bir gündür. Muharrem ayının ilk günü hicri yılbaşıdır. Peki, bu kutlu ayı nasıl değerlendirmeli? Asr-ı saadet döneminde sahabeden biri Peygamberimiz’in (sas) yanına gelir ve ‘Ramazan’dan sonra ne zaman oruç tutmamı tavsiye edersiniz?’ diye sorar. Peygamberimiz, ‘Muharrem ayında oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Bu ayın onuncu gününde tutulan orucun Allah katında, o günden önceki bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum’ cevabını verir. Bugüne ait bir de hüzün ve ibretle anılması gereken bir olaya hatırlatmak gerekiyor. Biliyorsunuz, bugün Kâinat efendisi, Seyyid’ul-Enbiya, Resul-i Kibriya’nın göz nuru, Emir’ül-Müminin Aliyy’el-Murtaza’nın ciğerparesi, dünya kadınlarının efendisi Hz. Fatıma’nın canı, risalet bağının gülü Hz. Hüseyin (r.a) Efendimizin şehit olduğu gündür. Mazlumluğun, haksızlığın, en büyük cinayetin ne yazık ki yıl dönümü bugün…  Bir anlamda bugün şahadet günü, mazlumlar günüdür. Bu vesileyle başta Adıyamanlı hemşerilerim olmak üzere bütün İslam âleminin Aşure gününü tebrik ediyor, başta Hz. Hüseyin Efendimiz olmak üzere bir kez daha bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı