Gölbaşı

Eğitim Öğretim Haftası Kutlandı

Eğitim Öğretim Haftası Kutlandı

 

Gölbaşı ilçesinde 2014/2015 eğitim öğretim yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk olarak Gölbaşı Kaymakamlığı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından Gölbaşı Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen kutlamalarda öğrenciler oynadıkları oyunlar ile gelen konuklara keyifli anlar yaşattılar.

Törende bir konuşma yapan Kaymakam Budan, “2014/2015 Eğitim Öğretim yılının başlangıcı olan bu haftada öğrencilerimizin sevincine ve heyecanına yürekten katılıyorum. Herkesin bildiği üzere Ülkelerin en önemli sermayesi iyi yetişmiş bir nesildir. Güçlü ve Kalkınmış bir Türkiye’nin yolu eğitimden geçmektedir. Çocuklarımızı çağın geleceğine göre yetiştirilmesi toplum olarak en fazla önem vermemiz gereken konuların başında gelmektedir” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman ise yaptığı konuşmada, “Öğretmen ve öğrencilerimizi uzun ve zorlu bir yolculuk bekliyor. Bıkmadan ve yolu gözümüzde büyütmeden adımlarımızı atmalıyız. Eğer o yolu gözümüzde büyütürsek yol alamayız” dedi.

Törene İlçe Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanvekili Veysel Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu