Gölbaşı

Burada tren geçecek, köylüler nereden geçecek

Tecirli Yolu Trafiğe Kapatıldı

Burada tren geçecek, köylüler nereden geçecek

 

Gölbaşı İlçesine bağlı Çataltepe köyüne  ait Tecirli mezrası yolu üzerinde tren yolu geçtiği için Devlet Demir Yolları (DDY) tarafından trafiğe kapatılarak, uyarı levhası dikildi.

Gölbaşı ilçesine 3 kilometre mesafede bulunan Tecirli mezrası yolunun DDY tarafından kapatılmasına köylüler tepki gösterdiler.

Çataltepe Köyü  Muhtarı Hüseyin Bilgili, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Tecirli mezrası yolunu bizler 15 senedir kullanıyoruz. Şu anda bu yolun resmi  yol olmadığını, yol olarak  kullanılamayacağı bizlere söylendi. Daha önce demiryolu görevlileri tarafından takılan levhalar bu sene tekrar söküldü. Demiryolları Bölge Müdürlüğünü arayıp sordum, bana ‘sizin geçidiniz resmi değil’ dediler. Gerekli yerlere dilekçelerle girişimlerde bulunduk ama bir sonuç alamadık. Bizim yetkililerden ricamız, bir an önce bu konuya el atılarak, buraya gerekli sinyalizasyon sisteminin yapılması, yolun tekrar trafiğe açılması ve mağduriyetimizin giderilmesidir. Mezramızın başka bir yolu yok,  mağdur durumdayız. Madem bu yol resmi değil ise DSİ tarafından yol üzerine köprü neden yapıldı, neden asfaltlanarak köy levhası takıldı? Bizim bu yolumuz kapanınca, kullanacağımız başka yol yok, mağdur olduk”(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu