Gölbaşı

Bölgesel Kalkınma Çalıştayı Yapıldı

Bölgesel Kalkınma Çalıştayı Yapıldı

 

Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin’in ev sahipliği yaptığı “Bölgesel Kalkınma Çalıştayı” düzenlendi.

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği (İKSAD) ve Gölbaşı Belediyesi’nin iştirak ettiği çalıştayın başkanlığını Doç. Dr. Salih Öztürk, açılışını ise Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ve İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği (İKSAD) Başkanı Mustafa Latif Emek yaptı.

Çalıştaya iş dünyasından, bürokrasiden ve akademik dünyadan birçok yerli ve yabancı katılımcı konuşmacı olarak katıldı. Çalıştayda Ass. Prof. Dr. Kieran E. Uchehara, Ahmad Raslan, Doç. Dr. Salih Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, Yrd. Doç. Dr. Barış Aytekin, Öğr. Gör. Sefa Salih BİLDİRİCİ, Öğr. Gör. Erdem HİLAL ve Öğr. Gör. Burcu Doğan’ın konuşma ve bildirileri ile katıldığı çalıştayda Prof. Dr. Kieran E. Uchehara Afrika pazarının Türkiye’deki yatırımcılar için cazip fırsatlar sunduğunu belirtti. Ahmad Raslan ise Rusya pazarının sunduğu fırsatları dile getirdi. Çalıştayın sonunda katılımcılara teşekkür plaketi verildi.

Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin çalıştay sonrası yaptığı açıklamada ise Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye katkılarından dolayı teşekkür etti. Yrd. Doç. Dr. Çetin şöyle konuştu; “Adıyaman Üniversitesi’nin ve dolaylı olarak Gölbaşı Meslek Yüksekokulumuzun gerek doğrudan iştirakçi, gerekse ev sahibi olarak artarda gerçekleştirilen konferans, seminer, çalıştay ve sempozyumlarla adının anılmasının gurur vericidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Önümüzdeki günlerde çalıştayda sunulan bildiriler ve çalıştaydan çıkan sonuç bir araya getirilerek kitaplaştırılacaktır.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu