Gölbaşı

AK Parti Gölbaşı Kongresi Tamamlandı

AK Parti Gölbaşı Kongresi Tamamlandı

 

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı 5. olağan kongresine tek liste halinde giren mevcut başkan Nizamı Yancar, tekrar başkanlığa seçildi.

Gölbaşı belediyesi konferans salonunda gerçekleşen 5. olağan kongrede AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil Fırat’ın divan başkanlığını yaptı. Kongreye tek liste halinde giren mevcut başkan Nizami Yancar kullanılan 239 oyda 238 oy alarak tekrar seçilirken, 1 oy geçersiz sayıldı.

Kongreye AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adana Milletvekili ve Adıyaman Koordinatörü Fatoş Gürkan, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Metiner, Salih Fırat, Murtaza Yetiş,  AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, AK Parti Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İşkadını Aysel Uçar, belde belediye başkanları, parti teşkilatı ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, AK Parti’nin yaptığı hizmetleri gösteren sinevizyon sunumu ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Nizami Yancar, “Bugün AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Öncelikle kıymetli vakitlerini ayırıp bizleri yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarıma ve değerli vekillerimize teşekkür ediyorum. Kongreler partiler için yenilenme, irileşme ve dirileşme günüdür. Partinin bayramıdır” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise konuşmasında Türkiye’nin üzerine sürekli oyunlar oynandığını ve huzuru bozmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini aktardı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, kongrenin hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin 12 yılda hayal edilemez yerlere geldiğine işaret etti.

Milletvekili Murtaza Yetiş ise, kongrelerin birlik ve beraberliğe vesile olması dileğini ileterek, Türkiye’nin dünyanın güçlü ülkeleri arasında yer aldığını, hangi ırk, dil ve dinden olursa olsun mazlumların yanında yer aldığını vurguladı.

Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, hizmet noktasında Türkiye’nin en ücra köşesine kadar her yere eşit hizmetler götürüldüğünü, ayrım yapılmadığını dile getirerek, Adıyaman’a yapılan tüm hizmetler için milletvekillerine teşekkür etti.

AK Parti’nin kuruluşundan sonra çeşitli tuzaklar kurulduğunu ancak halkın iradesiyle her tuzaktan güçlenerek çıktıklarını kaydeden Milletvekili Mehmet Metiner ise, kendilerinin her zaman halkın ve haklının yanında olacaklarını ifade etti.

AK Parti Adana Milletvekili ve Adıyaman Koordinatörü Fatoş Gürkan’da kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın konuşmasında kendilerinin siyaseti amaç olarak edinmediklerine vurgu yaparak, “Amacımız siyasetle bir yerlere gelmek, mevki makam sahibi olmak, siyaseten kendimize kişilik kazandırmak değil. Bizim siyasetteki kastımız ve bizi diğerlerinden ayırt eden farkımız, siyaseti millete hizmet için, insana hizmet için, hakkın rızasını, halkın duasını almak için yapıyoruz. İşte siyasetteki kastımız budur. İşte bunun için bütün mevkilerde, bütün makamlarda bir amaç değil bir araçtır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı