Anasayfa / Gölbaşı / 3 hektarlık orman küle döndü
ADIYAMAN'IN GÖLBAŞI-KAPIDERE KARAYOLU 15. KİLOMETRESİNDE BULUNAN ORMANLIK ALANDA ÇIKAN YANGIN İTFAİYE EKİPLERİ VE VATANDAŞLARIN ÇABASI İLE SÖNDÜRÜLDÜ. (KÜRŞAT AKTAŞ/ADIYAMAN-İHA)

3 hektarlık orman küle döndü

Orman yangını korkuttu

Gölbaşı’nda meydana gelen orman yangınını söndürmek için hem itfaiye ekipleri hem de vatandaşlar seferber oldu. 

Gölbaşı-Kapıdere karayolunun 15. kilometresinde bulunan ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekipleri ve vatandaşların çabası ile söndürüldü. Dumandan etkilenen 2 itfaiye eri hastaneye kaldırılırken, yangında 3 hektarlık alan zarar gördü.

Edinilen bilgiye göre, Gölbaşı ilçesi Karabahşılı Devlet Ormanı’nda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyürken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve Gölbaşı Belediyesine ait iş makineleri sevk edildi. Yangının büyümesi nedeniyle Gölbaşı ilçe halkından da yardım istendi. Belediye hoparlöründen yapılan anons üzerine vatandaşların da destek verdiği çalışmalar sonucu yangın söndürüldü. 2 itfaiye eri ise dumandan zehirlendi. Hastanede tedavi altına alınan itfaiye erlerinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, yangında 3 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.  Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu Habere de Bakın

13 Yaşında Büyüklere Örnek Oldu

Düğünde bulduğu altın kolyeyi sahibine teslim etti Gölbaşı ilçesinde 13 yaşındaki çocuk düğünde bulduğu altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir