Gölbaşı

Gölbaşı ilçesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında 14 köye sıvat (suluk) dağıtımı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından ortak yürütülen çalışma kapsamında ilçede bulunan 14 köye sıvat dağıtımı yapıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Küçükbaş hayvan varlığı yüksek olan ve su kaynağı bulunan öncelikli ihtiyaç sahibi 14 köyümüzü Sayın Kaymakamımız ile birlikte belirleyerek muhtarlarımıza sıvatlarımızı teslim ettik. Üreticilerimizin suluk olarak adlandırdığı sıvatlar sayesinde yaylıma çıkan küçükbaş sürülerimiz su ihtiyaçlarını bu sıvatlardan karşılayacaktır. Aynı zamanda yaban hayvanlarımız da istifade edecektir. Dağıtılan 30 adet sıvat için İlçe Kaymakamımız Sayın Mutlu Köksal ve İl Müdürümüz Sayın Nurettin Kıyas’a desteklerinden dolayı, üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. Yaz aylarında uygulayacağımız yeni bir projeyle kalan 19 köyümüzün de sıvat ihtiyacı karşılanacaktır” dedi.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu