Anasayfa / Gerger / Kar yağışı eğitime engel oldu
SİNCİK'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

Kar yağışı eğitime engel oldu

Sincik ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilçede tüm okullar 1 gün (Perşembe) tatile dildi. Besni, Gölbaşı ve Gerger ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların bazılarının dün tatil edilmişti.

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, “İlçemizde devam eden yoğun kar yaşı ve soğuk havadan dolayı don ve buzlanmaya karşı ilçe genelinde ki tüm okullarımız 10 Ocak Perşembe günü tatil edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Gerger’de bazı okullar tatil 

Gerger ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların bazılarının dün tatil edildi.

Gerger Milli Eğitim Müdürü Abdulmuttalip Erek, Güzelsu, Köklüce, Gümüş Kaşık, Kılıç, Beşgöze köy ve mezraları dışında kalan, Gerger merkez dahil diğer yerleşim yerindeki ilk ve orta dereceli okulların tamamının kar ve buzlanmadan dolayı 09.01.2019(Çarşamba) tarihinde okulların tatil edildiğini duyurdu.

Besni’de okullar tatil 

Besni ilçesinde devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 

Besni Kaymakamı Ahmet Gencer yaptığı açıklamada,  “Besni’de etkisini artırarak devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararını aldık. Çarşamba günü ilçe genelindeki  ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir” şeklinde konuştu.

Gölbaşı’nda okullar tatil edildi 

Gölbaşı ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. 

Gölbaşı İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu. İlçedeki tüm okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği  belirtilen açıklamada hamile, yaşlı ve engelli çalışanların da idari izinli olarak sayılacağı duyuruldu. (İHA)

Bu Habere de Bakın

Otomobil traktöre arkadan çarptı

Gerger ilçesinde otomobilin traktöre arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 7 kişi yaralandı.   Edinilen bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir