Gerger

Gerger’de Köprü Yıkıldı

Gerger’de Köprü Yıkıldı

 

Gerger ilçesine bağlı Çobanpınar köyünün Kevil mezrasında dün akşam saatlerinde şiddetli yağış nedeniyle köprünün yıkılması sonucunda Köy ile mezra arasındaki ulaşım sağlanamıyor. AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, “Konu ile yakından ilgileniyoruz. Buradaki sıkıntılar ivedilikle çözülecek” dedi.

Köy Muhtarı Mahmut Türkan, yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan yoğun fırtınanın şiddetini artırması sonucu Çobanpınar köyü ile Kevil mezrası arasındaki derenin taştığını söyledi.

Mezraya ulaşım sağlayan köprünün kısa bir süre içinde sele kapıldığını aktaran Türkan, mezranın dış dünya ile bağlantısının kesildiği bildirdi.

Ulaşımın tekrar sağlanması için köprünün şart olduğunu belirten Köy Muhtarı Mahmut Türkan, “Çocuklarımız bu gün okula gidemedi. Allah korusun köyde bir kişinin hasta olması büyük bir sıkıntı yaratır. Geçici de olsa bu anlamda bir çözüm bulmamız gerekiyor. Gerger Kaymakamlığından bu konuda acil olarak çözüm bekliyoruz” şeklinde Konuştu.

 

Yıkılan köprüye Yetiş’ten açıklama

Gerger’in Çobanpınar (Bilile) köyüne bağlı Kevl mezrasında 2 gün önce aşırı yağışlar nedeniyle yıkılmasının ardından AK Parti Milletvekili Murtaza Yetiş açıklama yaptı.

Haberin yayınlanmasının ardında kısa bir süre sonra Twitter hesabında açıklamalarda bulunan Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, yaşanan sıkıntılar ile ilgili olaya yakından ilgilendiklerini belirterek, bu konuda gerekli girişimlerde bulunacağını kaydetti.

Buradaki sıkıntının halkı daha fazla mağdur etmemesi için yoğun çaba sarf ettiğini belirten Milletvekili Yetiş, “Konu ile yakından ilgileniyoruz. Buradaki sıkıntılar ivedilikle çözülecek” Şeklinde konuştu.(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu