Gerger

Aile Sağlığı Merkezini Yakacaklardı

Aile Sağlığı Merkezini Yakacaklardı

 

Gerger ilçesinde, Güngörmüş Köyü Aile Sağlığı Merkezi ve doktorun lojmanı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılmak istendi.

Edinilen bilgiye göre, Gerger ilçesi Güngörmüş köyünde bulunan aile sağlığı merkezi ve lojman yakılmak istendi. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından, köyde bulunan aile sağlığı merkezi ve aynı binanın üst katındaki doktor lojmanına ateş bırakıldı.

Sağlık görevlisi sabah aile sağlığı merkezini açmak için geldiğinde, içeri girildiğini ve tıbbı cihazların yakılmak istendiğini fark etti. Sağlık görevlisi, durumu doktor Muhammet Ali Yanar’a bildirdi. Doktor ile sağlık görevlisi durumu polise bildirmek istediği esnada, sağlık görevlisinin oğlu gelerek, doktorun kaldığı lojmanın yandığını söyledi. Yukarı çıktıklarında lojmanın kapısının altından içeriye yakılmış kağıtların atıldığını gören sağlık görevlileri, alevleri büyümeden söndürdü. Olay yerine jandarma ekipleri çağrıldı. Aile sağlığı merkezinde daha önce de bir sağlık görevlisi dövülmüştü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı