Anasayfa / Genel / Yollar buz pistine döndü
YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ BUZLANAN YOLDA SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Yollar buz pistine döndü

Kar yağışının etkili olduğu rakımı yüksek yerleşim bölgelerinde hayat olumsuz etkileniyor. Kar yağışı nedeniyle Adıyaman genelinde 68 köy, 125 mezra olmak üzere toplam 193 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Adıyaman merkezde ise yağmurun ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle yollar buz pistine döndü. 

Adıyaman kent merkezinde etkili olan yağmurun ardından soğuk hava yolları buz pistine çevirdi. Geceden itibaren etkili olan soğuk hava nedeniyle buz pistine dönen yollarda sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı. Sürücülerden Faruk Ahmet Turgut, “Baya buz, dikkat etmeye çalışıyoruz. Buzlu o yüzden yavaş gitmek zorundayız” diye konuştu.

Adıyaman’da 193 yerleşim birimine ulaşılamıyor 

Adıyaman’da kar yağışı nedeniyle 193 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. 

Kar yağışının etkili olduğu Adıyaman’da rakımı yüksek yerleşim bölgelerinde hayat olumsuz etkileniyor. Kar yağışı nedeniyle Adıyaman genelinde 68 köy, 125 mezra olmak üzere toplam 193 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Adıyaman merkezde 3 köy ve bağlı 3mezra, Besni ilçesinde 3 köy ve bağlı 2 mezra, Çelikhan ilçesinde 14 köy ve bağlı 22 mezra, Gerger ilçesinde 25 köy ve bağlı 49 mezra, Gölbaşı ilçesinde 2 köy ve bağlı 2 mezra, Kahta ilçesinde 4 köy ve bağlı 9 mezra, Sincik ilçesinde 16 köy ve bağlı 38 mezra, Tut ilçesinde 1 köy ve bağlı 1 mezra olmak üzere toplam 68 köy ve 125 mezraya ulaşım sağlanamıyor.

Meteorolojiden 5 il için “buzlanma ve don” uyarısı 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü,Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için  buzlanma ve don uyarısı yaparken sıcaklıkların 3-5 derece daha düşeceğini bildirdi. 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada; “Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıklarının 0 derecenin altında olması sebebiyle yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte lokal olarak sis, pus hadiseleri olabileceğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Sıcaklıkların 3 ile 5 derece azalacağını da bildiren merkez, rüzgarların yer yer orta kuvvette esmesi beklendiğini aktardı.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Mayıs’ta 82 bin 252 konut satıldı

Türkiye genelinde konut satışları 2019 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 31,3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir