Genel

Yaylakonak ve Çakırhöyük’e kardeş geliyor

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Meclisi, 2014 Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti.

Yaylakonak ve Çakırhöyük’e kardeş geliyor

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Meclisi, 2014 Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda, Mezitli Belediyesi ile Adıyaman Yaylakonak Belediyesi, Niğde Azatlı Belediyesi ve Niğde Çiftlik ilçesi, Bozköy Belediyeleri arasında kardeş kent ilişkisi kurulması da kabul edildi. Odunpazarı Belediyesi ise Adıyaman\’ın Çakırhöyük belediyesiyle kardeş belediye olmaya hazırlanıyor.
Mezitli Belediye Meclisi Toplantısı, Belediye Başkanı Neşet Tarhan başkanlığında gerçekleşti. Toplantı yoklama ve açılış ile başladı. Bir önceki birleşim tutanak özetlerinin kabulünün ardından diğer gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Mezitli Belediyesi 2015-2019 dönemini kapsayan stratejik planı ve 45 seri nolu Belediye Gelirleri Genel Tebliği uyarınca, vergi ve harç tarifesi ile bunlara esas teşkil eden grupların belirlenmesi ile ilgili teklif, incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Belediyemizce daha önce ihdas edilen ve halen boş bulunan teknik hizmetler sınıfından 1. dereceli 1 adet mühendis kadrosunun iptal edilerek yerine 4. dereceli şehir plancısı kadrosunun ihdasının kabulüne, oy birliği ile karar verildi. Mezitli Belediyesi ile Adıyaman Yaylakonak Belediyesi, Niğde Azatlı Belediyesi ve Niğde Çiftlik ilçesi, Bozköy Belediyeleri arasında kardeş kent ilişkisi kurulması ve protokol imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklif görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda Belediyeye ait ilan raketlerinin aylık 1 adet kiralama birim fiyatının 100 TL olarak belirlenmesi ve Mezitli Belediyesinin 2014 mali yılı vergi, harç ve ücret tarifesine eklenmesi ile ilgili teklif komisyon raporu doğrultusunda görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Eğitim, Kültür ve Sanat Komisyonu raporu doğrultusunda Mezitli Belediyesine ait logoların incelenmesinin devam etmesi ve yeni alternatif logo tasarımlarının araştırılarak daha kapsamlı bir logo belirlenmesi için komisyona 1 ay ek süre verilmesi ile ilgili teklifin kabulüne, oy birliği ile karar verildi.(İHA)

Çakırhöyük’e Kardeş Belediye Geliyor
Odunpazarı Belediyesi, Afyonkarahisar\’ın Dazkırı, Eskişehir\’in Han, Konya\’nın Tuzlukçu ve Adıyaman\’ın Çakırhöyük ilçe belediyeleriyle kardeş belediye olmaya hazırlanıyor.
Odunpazarı Belediyesi meclis toplantısında alınan kararla, Afyonkarahisar\’ın Dazkırı, Eskişehir\’in Han, Konya\’nın Tuzlukçu ve Adıyaman\’ın Çakırhöyük ilçe belediyeleri ile \”kardeş belediye\” olunması konusunda Başkan Kazım Kurt\’a yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Odunpazarı Belediyesi\’nin eylül ayı meclis toplantısı 16\’ncı birleşim 1\’inci oturumu Kurt, başkanlığında gerçekleştirildi. 19 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda, Odunpazarı Belediyesi 2015 yılı Yatırım Programı ve 2015-2019 yılları arası Stratejik Plan ile ilgili başkanlık yazısı oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonu\’na havale edildi.
Odunpazarı Belediyesi\’nin İç Anadolu Belediyeler Birliği\’ne üye olması ile ilgili başkanlık yazısı da oy çokluğuyla kabul edildi.
Ayrıca, Afyonkarahisar\’ın Dazkırı, Eskişehir\’in Han, Konya\’nın Tuzlukçu ve Adıyaman\’ın Çakırhöyük belediyeleri ile \”kardeş belediye\” olunması konusunda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt\’a yetki verilmesi maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Diğer meclis gündem maddeleri ise ilgili komisyonlara havale edildi.
Odunpazarı Belediyesi\’nin eylül ayı meclis toplantısının ikinci oturumunun 3 Eylül Çarşamba günü saat 18.00\’de gerçekleştirileceği bildirildi.
Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu