Genel

Yapılandırma 2 Şubat’a Uzatıldı

Tekin’den ‘Yapılandırma’ Açıklaması

Yapılandırma 2 Şubat’a Uzatıldı

 

Adıyaman Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fuat Tekin, yapılandırma süresinin 2 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

SGK Adıyaman Müdürü Fuat Tekin, 6552 sayılı İş Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunun süresinin 02 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldığını vurguladı.

Yapılandırmaya başvuran vatandaşların yoğun ilgisi olduğuna dikkat çeken Fuat Tekin, “Bakanlar Kurulu’nca 24/11/2014 tarihinde alınan karar üzerine başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 02.02.2015 tarihine kadar uzatıldı. Karar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Borçlarının tasfiyesi amacıyla, uygun koşullarda kredi kullandırılması için Kurumumuz ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında işbirliği protokolü 26.11.2014 tarihinde imzalanmıştır. Banka, imzalanan protokol gereğince, kurumumuza borcu olan sigortalılarımıza masrafsız olarak 0,97 faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli kredi kullandırılacaktır. Kredi kullanan sigortalılardan, dosya masrafı alınmayacaktır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu