Ve şimdi söz milletin

06 Haziran 2015 Cumartesi, 10:36

Siyasi Partiler konuştu, adaylar yarıştı

Ve şimdi söz milletin

 

Türkiye, yarın sandık başına gidiyor. 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için YSK’nın belirlediği takvim, seçimlerin yapılması ve sandık sonuçlarının ilanıyla tamamlanacak. Millet yarın sandıkta son sözünü söyleyecek.

Demokrasilerde, son söz milletin. 7 Haziran seçimleri için siyasi partilerin mitingleri, salon toplantıları, il, ilçe, köy gezileri ve demeçleri bitti. Bugün saat 17.00 itibariyle afiş, anons gibi siyasi propagandalar da tamamlanıyor.

Buna göre, Milletvekili Genel Seçimine katılacak siyasi partiler, aday listelerini 7 Nisan’da en geç saat 17.00’ye kadar YSK’ya verecek, 24 Nisan’da milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar ilan edilecek.

Seçmenler, tüm yurtta, 7 Haziran Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında oy verecek. Saat 17.00’ye geldiği halde, sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanacak.

Oy pusulasında, ilgili siyasi partinin mühür alanına sadece mühür basılacak. Kalemle işaret, birden fazla kutucuğa mühür basma kullanılan oyun geçersiz olmasına neden olacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz