Genel

Vali Ata, İKA Dönem Başkanlığını Devraldı

Vali Ata, İKA Dönem Başkanlığını Devraldı

 

Gaziantep Valisi Erdal Ata, İpekyolu Kalkınma Ajansı Dönem Başkanlığını, ajansın Aralık ayı olağan yönetim kurulu toplantısında devraldı.

Adıyaman Valiliğinde düzenlenen İpekyolu Kalkınma Ajansı Aralık Ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısında Vali Erdal Ata, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’tan İpekyolu Kalkınma Ajansı dönem başkanlığı görevini devraldı.  Vali Erdal Ata, Kalkınma Ajanslarının gayesinin bölgesel kalkınmayı desteklemek olduğunu ifade etti.

Ata, “İpekyolu Kalkınma Ajansının görevi, ekonomik, sosyal, kültürel ve alt yapı yönünde gerek kamu kurum ve kuruluşlarımız, gerekse de özel sektörün yapacağı yatırımlara finansal destek olmaktır. Ajans Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illerimizin bölgesel ve ekonomik olarak gelişmesi için ajans imkanları ölçüsünde kendisine sunulan projelere destek olmaya çalışıyor ve bundan sonrada aynı gayreti gösterecektir” dedi

Dönem Başkanlığını Gaziantep Valisi Erdal Ata’ya devreden Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, bir yıllık görev süresince İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın 3 ile de ciddi anlamda katkıda bulunduğunu kaydetti. Demirtaş, ajansın bir taraftan yerel kalkınmayı bir taraftan da bölgesel kalkınmayı sağlayarak, bölgeler arası kalkınmışlık farklarını gidermek amacıyla yoğun gayret sarf ettiğini hatırlatan Vali Demirtaş, “Kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanmaya özen gösterdik. İpekyolu Kalkınma Ajansı yeni dönem başkanlığının da Gaziantep Valimiz Sayın Erdal Ata’ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantının gündemine geçildi. Toplantıda, Ajans 2015 Yılı Çalışma Programı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Finansmanı ve İşbirliği ile 2015 Yılında Uygulanacak GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı görüşüldü.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu