Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Üniversitede Araplara Yönelik Yaz Okulu

30 Nisan 2015 Perşembe, 11:11

Üniversitede Araplara Yönelik Yaz Okulu

 

ADYU-TÖMER ve TASCA tarafından yapılması planlanan Hızlandırılmış Türkçe Kursu Programı 29 Temmuz – 28 Ağustos 2015 tarihleri arasında Adıyaman Üniversitesi’nde yapılacak.

Yaz okulu kapsamında Arap dünyasından Türkçe öğrenmek isteyen işadamlarının, sanatçıların ve akademisyenlerin Adıyaman’a gelmesi bekleniyor. Bir ay sürmesi beklenen program kapsamında Adıyamanlı işadamları ile Arap işadamlarının buluşturulması ve karşılıklı kültürel mübadelenin arttırılması bekleniyor.

Arap Sosyal Medyasında ilgi odağı olduğu belirtilen ve ADYU-TÖMER (Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) müdürü Doç. Dr. Ahmet Akkaya ve TASCA (Turkish Arab Association) Başkanı Dr. Muhammed AL-ADİL’in ortak girişimleri ile planlanan yaz okulu ile Adıyaman’ın ekonomik, turistik ve ilmi yönüyle de tanıtımının sağlanması planlanıyor.

İnsanların ve kültürlerin iletişiminde en önemli aracın dil olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü şunları söyledi: “İnsanlar arasında anlaşmayı sağlayan doğal bir iletişim aracı olan dil aynı zamanda kültürlerin de en önemli unsurlarından biridir. Bu anlamda aynı veya daha başka coğrafyadaki insanlarla daha sağlıklı iletişim kurabilmek için dilimizin bilinmesi önemlidir. ADYU-TÖMER tarafından dilimizin öğretilmesi ve bilinirliğinin arttırılması için açılması planlanan yaz okulunu önemsiyoruz. Katkı sunacak arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz