Genel

TÜİK ile İKA arasında işbirliği protokolü imzalandı

TÜİK ile İKA arasında işbirliği protokolü imzalandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü ile İpekyolu Kalkınma Ajansı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı binasında gerçekleşen imza töreni, açılış konuşmalarıyla başladı. Protokolün okunması ve detayların konuşulmasının ardından TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan, kurumları adına işbirliği protokolünü imzaladılar.

İşbirliğinin sağlanması ve gelişmesine büyük önem veren iki kurumun da yöneticileri, imzalanan protokol aracılığıyla kurumlar arasında çalışma ziyaretleri ve eğitim programlarının yapılacağını, böylelikle de tecrübe ve bilgi birikimi paylaşımının artacağını ifade ettiler.

İmzalanan protokol kapsamında belirlenen çalışma konuları, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nün, İpekyolu Kalkınma Ajansı ile yürüteceği çalışmalar için araştırma hazırlık çalışmaları, veri analizi vb. konularda teknik destek vermesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın da TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü’ne destek politikalarına ilişkin bilgilendirme ve danışmanlık yapması, Ajans’ın çalışma konuları hakkında, proje uygulama, destekler vb. konularda talep ettiği eğitimleri vermesi oldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu