Son Dakika
19 Haziran 2018 Salı

TSE Araç Kontrol Merkezleri İhaleye Çıkıyor

07 Ekim 2016 Cuma, 09:10

TSE Araç Kontrol Merkezleri İhaleye Çıkıyor

 

TSE Adıyaman İl Temsilcisi Jülide Başsürücü yaptığı yazılı açıklamada; enstitünün motorlu taşıtlarda LPG montaj, araç tadilatı ve montajı, ambulans muayenesi ve benzeri konularda yapmış olduğu araç kontrol faaliyetlerini daha uygun şartlarda gerçekleştirmek üzere bir ihale gerçekleştireceğini söyledi.

Bu ihaleyi kazanan firmaların ise TSE’nin yürüttüğü araç kontrol faaliyetleri için altyapı hizmeti vereceğini duyuran Başsürücü; “İhaleyi kazanan firmalar, söz konusu hizmetleri TSE tabelası ile verecekler. Böylece otomotiv sektöründe TSE güvencesi ile yeni, karlı ve prestijli bir işe başlamış olacaklar” dedi.

 

Yeni bir iş imkânı

İhale şartnamesine göre; talipliler bir veya birkaç il için teklif verebilecek. İhaleyi kazanan firma 3 yıl süreyle TSE uzmanının yapacağı araç kontrol faaliyeti için işyeri ve yardımcı personel hizmeti sunacak. Söz konusu firma o ilde ihtiyaç duyulacak yeni AKM’leri de açma hakkına sahip olacak. Teklif verecek firmaların işyerine sahip olmaları veya ön kira sözleşmesinin bulunması, ayrıca söz konusu işyerlerinin sanayi siteleri veya sanayi sitelerine yakın konumda olması gerekiyor. Firmaların işyerlerinin uygun bulunması halinde ihaleyi kazanan firma mevcut işinin yanında araç kontrol hizmeti de verebilecek.

 

İhale 1 Kasım’da

01.10.2016 tarihli gazetelerde yayınlanan ihale ilanına göre ihale 01.11.2016 tarihinde gerçekleşecek. İhale şartnamelerine TSE web adresinden veya TSE müdürlüklerinden ücretsiz olarak erişilebilir. Adıyaman’da bu gelir imkanından yararlanmak isteyen firmalar, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası binasında bulunan TSE İl Temsilciliğine gelerek ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve şartnameyi ücretsiz elde edebilirler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz