Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

TPAO’nun Yeni Genel Müdürü Besim Şişman Oldu

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:30

TPAO’nun Yeni Genel Müdürü Besim Şişman Oldu

 

Türkiye Petrolleri Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Besim Şişman atandı.

Besim Şişman, İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği lisans ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yönetimi yüksek lisans programlarını tamamladı. 2005-2009 yılları arasında Adıyaman Bölge Müdürü olarak görev yapan Şişman, 2009 yılından 2013 yılına kadar TP Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Uluslararası projeler ve strateji geliştirme birimlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak Azerbaycan, Irak ve Doğu Akdeniz projelerinin geliştirilmesinde etkin görev aldı. Yürütülen uluslararası projelerle Türkiye Petrolleri’nin 60 yıllık tarihinde günlük üretiminin ikinci kez 100 bin varili geçmesine öncülük etti.

Dünya Petrol Konseyi Türk Milli Komitesi Başkanlığı, MEPEC İstişare Kurulu ve IPTC İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor. AAPG, Dünya Petrol Kongresi, SPE, TUROGE gibi önde gelen birçok kongre ve seminerde açılış konuşmacısı olarak yer aldı. Üniversite gençliğinin petrol ve doğalgaz sektörüne entegrasyonunu sağlamak amacıyla çeşitli projelere öncülük eden Şişman, Batman Petrolspor Kulübü Başkanlığı süresince amatör sporların gelişmesine de katkıda bulundu.

Türkiye Petrolleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini vekaleten yürüten Şişman, 1 Mayıs 2015 tarihinde TP Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz