Genel

“Tıp, sadece teknoloji değil, insan gücüdür”

Aydın’dan Tıp Bayramı Mesajı“Tıp, sadece teknoloji değil, insan gücüdür”

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı Tebrik Ediyor, Avrupa’nın En Büyük Hastanesi Olan Ankara Şehir Hastanemizin Milletimize Hayırlı Olmasını Diliyorum.” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Tıp demek; insan demek, sağlık demektir ve sağlık her şeyin başıdır.  Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi/ Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi’ sözleri insanın yaşamında sağlığın ne kadar kıymetli olduğunun en güzel ifadesi olmuştur. Şüphesiz tıp alanı; sadece bilgi, beceri ve teknolojiden ibaret değildir. Bu bilgiyi, beceriyi, teknolojiyi insanlarımızın sağlığı için kullananlar; hekimlerimiz, hemşirelerimiz, sağlık teknisyenlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızdır.” dedi.

Aydın, “Ülkemizde bir milyona yakın sağlık çalışanımız, vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek maksadıyla, yoğun bir gayret sarf etmekte, fedakârlıklarda bulunmaktadır.  Hamdolsun, Türkiye son 16 yılda, birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da büyük bir değişim ve dönüşüm yaşamıştır. Hâlihazırda Ülkemizde birçok Avrupa ülkesini geride bırakacak ve kıskandıracak ölçüde bir sağlık hizmeti sunulmaktadır.  Bugün Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın açılışını yapacağı ve sağlık alanındaki en büyük hedeflerinden biri olan Şehir Hastaneleri uygulamalarında dev bir proje daha Başkentimizde hizmete girecektir.  Bu fiziki imkânlar ve teknolojik alt yapı; sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bütünleştiğinde hep birlikte sağlıklı bir geleceğe doğru yol alacağın İnşallah.  Bu vesile ile bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor,  Avrupa’nın en büyük Hastanesi olan Ankara Şehir Hastanemizin de Milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı