Genel

Tekstil Yatırımlarının Merkezinde Büyük Buluşma

Tekstil Yatırımlarının Merkezinde Büyük Buluşma

 

OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı, 16-19 Ekim’de, Gaziantep Fuar Merkezi’nde ziyarete açılıyor

Otomobil zengini iller açıklandı Otomobil zengini iller açıklandıBorcu olanlar dikkat! Çeyrekte fark 2 liraya kadar düştü Petrol ‘savaş’ı ufukta Memurun alacağı zam belli oldu ‘Uyuyan dev’ 4 yıl sonra uyandı Eti, Alaska Frigo’yu satın aldı Apple, çalışanlarının yumurtalarını donduracak Dev fonlar yatırıma geliyor ‘Striptiz davası’ 3 yıl sonra açıldı Petrole bomba düştü!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun merkezi olan Gaziantep, dünya tekstil ve konfeksiyon sektörünü ağırlamaya hazırlanıyor. Tüyap ve Teknik Fuarcılık, dünya markası ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’ndan sonra, OTM Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı için de güç birliği yaptı. OTM 2014 Fuarı, 16-19 Ekim 2014 tarihlerinde, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, 30 ülkeden katılan 560 yerli ve yabancı firmayı, bölge yatırımcılarıyla buluşturmak için kapılarını açıyor.

2004 yılından bu yana, Türkiye’nin ve bölgenin tek, dünyanın en önemli tekstil makine fuarları olan ITM fuarlarını organize eden Tüyap Tüm Fuarcılık ve Teknik Fuarcılık, bu defa tekstil ve konfeksiyon yatırımlarının merkezi olan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde gerçekleştirilecek yeni bir buluşma için ortaklık yaptı. OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık ve Teknik Fuarcılık ortaklığı; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteği; TEMSAD Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Odası işbirliğiyle düzenleniyor. OTM 2014 Fuarı, 16-19 Ekim 2014 tarihlerinde, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, yaklaşık 30.000 m2 kapalı alanda, 2 salonda yapılacak. Türkiye’den ve 30 ülkeden 560 firmanın yerlerini aldığı ve son teknolojilerini sergileyecekleri OTM 2014 Fuarı, özellikle son yıllarda teşviklerle yatırımların arttığı bölge için önemli bir buluşma olacak.

Konuyla ilgili bilgi veren TÜYAP Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü, “Türkiye’de son yıllarda alınan siyasi ve ekonomik kararlar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini yatırım merkezi haline getirdi. Uzun bir süredir Türkiye’nin en önemli tekstil şehirleri olan Adana, Gaziantep, Kayseri ve Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adıyaman, Diyarbakır, Osmaniye, Şanlıurfa, Mardin, Malatya, Niğde gibi şehirlerde de tekstil yatırımları yapılmaya başlandı. Bu bölgenin merkezinde bulunan Gaziantep, dünyanın en önemli tekstil ve konfeksiyon teknolojileri üreticisi firmalarını ağırlamak için ideal özelliklere sahip. Gaziantep, alt yapısıyla ve konaklama olanaklarıyla yerli ve yabancı katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipliği yapmaya en uygun şehir. Ayrıca yurt dışından ve yurt içinden her gün birçok uçak seferi sayesinde kolay ulaşılan bir şehir olması, bölgenin ekonomik ve ticari bir merkez haline gelmesini sağladı.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu