Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Tarım ve hayvancılıkta hibeler

20 Nisan 2015 Pazartesi, 10:56

Aydın, 44 Milyonluk Hibenin Detayını Açıkladı

Tarım ve hayvancılıkta hibeler

 

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Ahmet Aydın, ; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, ekonomik yatırım projeleri sonuçlanarak, 44 Milyonluk desteğin detayını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Ahmet Aydın, “Adıyaman ve ilçelerimiz genelinde; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, ekonomik yatırım projeleri sonuçlanmış bulunmaktadır. Böylelikle, 9.Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Programı kapsamında ilimiz ve ilçlerimizde toplam 61 adet Ekonomik Yatırım Projesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygun görülerek 16.04.2015 tarihinde onaylanmıştır.” dedi.

Aydın, “Toplam 61 adet uygun görülen yatırım projelerin gerçekleşmesi halinde 43.896.426 TL (43,9 Milyon TL) Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hibe ödemesi yapılacaktır.” dedi.

Başvurusu uygun görülen yatırım konuları şöyle;

11 adet Bitkisel Ürün İşletme Paketleme ve Depolama, 3 adet Çelik Silo, bir adet Hayvansal Orjinli Gübre İşleme Paketleme ve Depolama, dört Hayvansal Ürün İşlenmesi Paketlenmesi ve Depolanması, dokuz adet Alternatif Enerji Kullanan Seralar, altı adet Soğuk Hava Deposu, 22 adet Tarımsal Üretim, Yönetim, Modern Sabit Yatırım, beş Alternatif Enerji Üretim Tesisi.

Aydın, “Hemşerilerimizin projelerinin değerlendirilerek ilimiz ve ilçelerimize yeni katma değer sağlayacak olan bu yatırımlar AK Parti iktidarı ile durmadan devam edecektir. Yatırım için gelen bu kaynak için başta Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker, milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz