Genel

Suç örgütüne büyük darbe

Polis, Suç Örgütünü GPS’yle Çökertti

Suç örgütüne büyük darbe

 

Adana’da 17 Silahlı Olay Gerçekleştirdikleri İleri Sürülen Organize Suç Örgütünü, Otomobildeki Gps Ele Verdi. Şafak Vakti Başta Adana Olmak Üzere İstanbul ve Adıyaman’da 15 Ayrı Adrese Yapılan Baskında 11 Kişi Gözaltına Alındı. Adliyeye Sevk Edilen Şahıslardan Mustafa İ., Metin İ. ve İbrahim İ. Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Adana’da 17 silahlı olay gerçekleştirdikleri ileri sürülen organize suç örgütü, otomobildeki GPS sayesinde çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) 4 ay önce gelen ihbar üzerine bir şirketten alacağı olduğunu ileri süren şahısların silahlı suç örgütü kurarak tabanca, tüfek ve Kalaşnikoflarla ev, işyeri ve araç kurşunladığını belirledi. Polis bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan izinlerle harekete geçerek çalışma başlattı. Gerekli takip yapıldıktan sonra 17 Eylül 2014 günü şafak vakti baskın için düğmeye basıldı. Polis, başta Adana olmak üzere Adıyaman ve İstanbul’da 15 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Yapılan operasyonda Mustafa İ., Metin İ. ve İbrahim İ. ile birlikte 11 kişi gözaltına alındı.

 

Örgüt Başka İlde Otomobil Kiralayıp Adana’da Kurşunlama Yaptı

Polis, yaptığı araştırmada örgütün silahlı eylemlerinde kiralık otomobil kullandığını belirledi. Zanlıların kurşunlama olaylarını da güvenlik kameralarının olmadığı sote yerlerde yaparak delil bırakmamaya dikkat ettiği tespit edildi. Zanlıların kurşunlama olaylarında tabanca, pompalı tüfek hatta uzun namlulu Kalaşnikof silah bile kullandığı belirlendi. Yapılan çalışmada zanlıların 6 tehdit, 2 iş yeri ile 9 aracın kurşunlaması olmak üzere toplam 17 olayı gerçekleştirdiği belirlendi.

 

Zanlıları GPS Ele Verdi

Örgütün il dışından otomobil kiraladığını belirleyen polis, kiralanan otomobillerdeki GPS sayesinde çete mensuplarının ne zaman nerede olduğunu saniye saniye belirledi. Yapılan GPS ve olay eşleşmesinde zanlıların kiraladığı otomobillerin kurşunlama olayının olduğu anda aynı yerde olduğu tespit edildi. Bu tespitler krokiler ile anlatılarak zanlıların önüne kondu. Zanlılar ise olayları kabul etmeyerek adalet istediklerini karşı tarafın kendilerine borçlu olduğunu ileri sürdü. Şahıslar sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mustafa İ., Metin İ. ve İbrahim İ. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer zanlılar serbest bırakıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu