Genel

Sosyal Devlet, Engelli Kardeşleri Gördü

Engelli Kardeşlerin Çilesine Yetkililer El Koydu

Sosyal Devlet, Engelli Kardeşleri Gördü

Kahta ilçesinde doğuştan engelli olan iki kardeşin asansör ve tekerlekli sandalye çilesine yetkililer yardım eli uzattı.

Kahta İlçesi Turgut Özal Mahallesi’nde yaşayan ve yıllar önce eşi vefat ettiği için tek başına kas gücü kaybı nedeniyle doğuştan engelli olan ve yürüyemeyen çocukları 26 yaşındaki Muzaffer ve 23 yaşındaki Osman Kara’ya bakmak zorunda olan 66 yaşındaki İzzet Kara’nın çile dolu hayatına, devlet şefkatli ellerini uzattı. Yaşlı kadının yaşadığı zorlukları öğrenen ve Kahta’ya giden Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Gürkan, fedakar anne ve engelli kardeşlerin yaşadığı zorlukları yerinde inceleyerek gerekli çalışmaların başlatılması talimatı verdi. Engelli kardeşlerin ikinci katta bulunan evlerine çıkmak için anneleri tarafından balkona yaptırılan kafes şeklindeki asansörü kullandıklarını gören Gürkan, engelli kardeşlerin asansöre binerken yaşadıkları tehlikeyi ve zorlukları çözmek için gerekli çalışmayı yapacaklarını söyledi. Devlet olarak engelli gençlerin sosyal hayata dahil olmaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Murat Gürkan, ailenin talep ettiği her şey de kendilerine yardımcı olacaklarını vurguladı.

Engelli kardeşler ve anneleriyle bir süre sohbet eden Murat Gürkan, Aile ve Sosyal Politikalar Kahta İlçe Müdürü Mahmut Altınsoy’a engelli kardeşlerin hastaneye gidiş gelişinde yanlarında mutlaka bir yetkili göndermesini istedi.   Engelli kardeşlere ilk etapta talep ettikleri iki adet akülü tekerlekli sandalye temin edileceği, daha sonra ise, aralarında asansörün de bulunduğu birçok yer de tadilat yapılacağı öğrenildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu