Genel

“Sorumluluğu da etkisi de büyük bir meslek”

Öğretmenler Günü kutlandı

Adıyaman’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.  Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Öğretmenlerin, sorumluluğun büyük etkisinin de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir meslek olduğuna dikkat çekti.

Adıyaman’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Adıyaman Valiliği bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.  Yapılan törene, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, sendika ve dernek temsilcileri katıldı.

Törende, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunumu sonrasında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Sorumluluğu da etkisi de büyük bir meslek

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, öğretmenlik görevinin çok kutsal bir görev olduğunu ifade ederek öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

Öğretmenlerin, sorumluluğun büyük etkisinin de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahip olduğuna değinen Alagöz, şunları kaydetti:

“Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürümekteyiz. Bir ülkenin kalkınması, dünya üzerinde kendi imzasını atması çağdaş ve üretmeyi ön planda tutan bir eğitim sistemiyle gerçekleşecektir. Bu konuda gerekli önlemleri alarak yenilikleri gerçekleştiren Bakanlığımızın en önemli temsilcileri sizlersiniz. Sizler gücü nesillere nüfuz eden, meşalesi her karanlığın üstesinden gelen ümitsiniz. Karanlıkları aydınlatmak, kuruyan toprakları yeşertmek, kötü emelleri bertaraf etmek için Abdullah Kara, Necmettin Yılmaz, Aybüke Yalçın gibi genç fidanları emanet ettik toprağa, Sizler, vatan ve bayrak için destan yazan, tarihe inancı ve bilgisiyle yön veren nice sultanların, kahramanların mimarısınız. 

Öğrettiği bir harfe köle olunacak, ilmiyle Fatihlere, Mustafa Kemallere yol açan bilginlersiniz. Ve inanıyorum ki, inanç, azim ve çalışkanlığınızla çağlara güzel nesiller yetiştirmeye devam edeceksiniz. Sizler; çocuklarımız için şefkatinizle anne, gücünüzle babasınız.  Bu bilinçle yerine getirdiğiniz görevinizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyor, sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyor, şehit olan ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”(İHA-PHA)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı