Genel

Seracılığın geldiği noktayı gördüler

Güneydoğulu Üreticiler Antalya’da Seraları Gezdi

Seracılığın geldiği noktayı gördüler

 

Antalya’da Düzenlenen 14.Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları Ve Teknolojileri Fuarı’na Ziyaretçi Olarak Gelen Güneydoğulu Üreticiler, Kumluca İlçesindeki Seralarda İncelemelerde Bulundu.

Antalya’da düzenlenen 14.Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’na ziyaretçi olarak gelen Güneydoğulu üreticiler, Kumluca ilçesindeki seralarda incelemelerde bulundu.

Antalya’ya gelen 90 kişilik kafileye Kumluca Ziraat Odası ev sahipliği yaptı. Kumluca Ziraat Odası Genel Sekreteri Hadi Karagöz kafileye seraları ve fide üretim tesislerini gezdirerek bilgiler verdi.

Maki Fide Tesisleri’nde kafileyi karşılayan Maki Fide Personel Sorumlusu Özkan Özen, domates yetiştiriciliği hakkında konuklara bilgi verdi. Kafilenin Başkanı GAP Tarım Eğitim ve Yayın Projesi (GAP TEYAP) Sorumlusu İbrahim Hakkı Gürbüz, “Seracılığın geldiği teknolojik noktayı görmek, bilgi alışverişinde bulunmak için seracılığın başkenti Kumluca’ya geldik. Biz Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman’dan iki ayrı ekip geldik. Bir grubumuz Akdeniz Üniversitesi’nde incelemeler yaparken, biz de Kumluca’ya geldik” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu