Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Pamuk Entegre Mücadele Eğitimi

13 Haziran 2015 Cumartesi, 08:54

Pamuk Entegre Mücadele Eğitimi

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde pamuk entegre mücadele eğitimi kapsamında ziraat mühendislerine tarlada uygulamalı eğitim verildi.

Kızıltepe ilçesi Altıntoprak Mahallesi çiftçilerinden Aydın Timurağaoğlu’nun tarlasında ziraat mühendislerine pamuk entegre mücadele kapsamında tarlada uygulamalı eğitim verildi.

Pamuk-Entegre-Mucadele-Egitimi-(4)Uygulamalı eğitime Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu’nda çalışan ekip uzmanı Sedat Eren, Kızıltepe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nevaf Kalkan, Mardin, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Şanlıurfa, Adıyaman ve Siirt’ten ziraat mühendisleri katıldı. Pamuk entegre mücadele araştırma konusunda açıklamada bulunan ekip uzmanı Sedat Eren, mühendislere eğitim verdi. Eren, “Pamuk entegre mücadele eğitimi kapsamında Kızıltepe’de arazide uygulamalı eğitim yapmak üzere toplandık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın eğitim politikası son yıllarda değişti. Artık eğitimlerimizi teorik laboratuar ve arazi uygulamalarıyla destekleyerek daha verimli hale getirmek için 7 ilden gelen ziraat mühendisi arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda ilk dilimi 8-10 Haziran arası gerçekleştirildi. İkinci dilimi ise 31 Ağustos 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitimin ikinci kısmı da bittikten sonra bir sınav gerçekleştiriyoruz. Sınav sonunda başarılı olan teknik elemanlara sertifika veriyoruz. Bunlar pamuk entegre mücadele projesinin yürütüldüğü illerde bu projeyi direk yürüten yöneten arkadaşlar konumuna geliyorlar” dedi. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz