Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Özel trafolu tüketicilerde onay değişikliği

01 Haziran 2016 Çarşamba, 08:00

Özel trafolu tüketicilerde onay değişikliği

 

Akedaş’tan yapılan açıklamada, Özel Trafolu Tüketicilerimizin Elektrik taleplerinin yerine getirilmesi sürecinde  Tesislerin Proje Onay ve Kabul İşlemlerinin bundan böyle Tesislerin Projesinin Yapılmasının Serbest Çalışan Mühendislerce,-Proje Onay ve Kabul İşlemleri ise;  TEDAŞ Bölge Koordinatörlükleri tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

Akedaş’tan yapılan açıklamada, “İlgili Kabul İşlemi yapıldıktan sonra Tesislerin İşletmeye alınıncaya kadar geçen süre içerisinde Şirketimiz tarafından yapılan iş

‘Özel Trafolu’ Tüketicilerimizin Elektrik taleplerinin yerine getirilmesi sürecinde ‘Tesislerin Proje Onay ve Kabul İşlemleri’ için 25.01.2016 tarih itibari ile yetki değişikliğine gidilmiştir. Yapılan bu yetki değişikliği sürecinde  ‘Tesislerin Proje Onay ve Kabul İşlemleri’ yetkisi tüm Elektrik Dağıtım Şirketlerinden alınmış olup; Tesislerin Projesinin Yapılması; Serbest Çalışan Mühendislerce, Proje Onay ve Kabul İşlemleri ise;  TEDAŞ Bölge Koordinatörlükleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

İlgili Kabul İşlemi yapıldıktan sonra Tesislerin İşletmeye alınıncaya kadar geçen süre içerisinde Şirketimiz tarafından yapılan işlemler; Kabul Heyetine Eleman Tayin Etmek ve Bağlantı Anlaşmalarını Yapmak’ la sınırlıdır. Yapılan bu değişiklikler Kamuoyuna duyurulur. “dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: