Genel

Otomobil hayatını kurtardı

Dördüncü kattan düştü

Otomobil hayatını kurtardı

 

Adıyaman’da 4’üncü kattan otomobilin üzerine düşen 3 yaşındaki çocuk ölümden döndü. Çocxuğun annesi yaşadıklarını anlattı. 3 yaşındaki çocuğun 4’üncü kattan otomobilin üzerine düştüğü anlar kameraya yansıdı.

Olay, Adıyaman merkez Turgutreis Mahallesi Valilik arkasındaki İstiklal Caddesi üzerinde yaşandı. İftar saatine yakın balkona çıkan 3 yaşındaki G.O., balkondan aşağı baktığı esnada dengesini kaybederek düştü. G.O. 4’üncü kattan park halindeki  otomobilin üzerine düştü. Yaşananlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Yaşanan olayın ardından görgü tanıkları olayı sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk yaptıkları müdahalenin ardından yaralıyı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Çocuğun vücudunda bazı kırıklar olduğu ancak genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

 

Ölümden dönen çocuğun annesi olay anını anlattı 

Adıyaman’da 4’üncü kattan otomobilin üzerine düşen 3 yaşındaki çocuğun annesi yaşadıklarını anlattı.

Adıyaman merkez Turgutreis Mahallesi Valilik arkasındaki İstiklal Caddesi’nde 3 yaşındaki G.O. 4’üncü kattan otomobilin üzerine düşmüştü. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan G.O.’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

G.O.’nun annesi Hatice Oğuz ise yaşananları anlattı. 3 yaşındaki kızının gözetim altında tutulduğunu, vücudunda kırık bulunmadığını belirten Hatice Oğuz, “Babası yemeği fırına götüreceğini söyledi ben de tamam dedim. Babası gidince ablasına dedim ki gel içeriye gir ki çocuk da gelsin, zaten ben de kapının önündeydim. Tamam anne bir şey yapmıyoruz sadece konuşuyoruz dedi. Daha sonra bir daha söyledim yine tamam anne demesiyle pat diye bir ses geldi. Bana dedi ki anne Gülfidan aşağıya düştü. Direk ben giriş kapısına yönlenerek aşağıya indim. Gittiğimde yerde baygın yatıyordu. Komşular bırakmadı ki alayım. Sonra direnerek aldım kucağıma. Gülfidan, Gülfidan dememle ağlamaya başladı. Sonra dediler sarsma, daha sonra da ambulans geldi ve acile getirdiler. Doktorlar görünürde kötü bir şeyin olmadığını söylediler ama vücuttur bomba gibi, dediler belki şimdi vücut tepki veremez ama sonra verebilir dediler. Müşahede altında kalınması gerektiğini söylediler” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu