Genel

Osmaniye’de Korkutan Deprem

Deprem, çevre illerde de hissedildi

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 4.6 büyüklüğündeki deprem Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kahramanmaraş’ta da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 14.05 sıralarında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin, çevre illerden de hissedildiği bildirildi.

Herhangi bir hasar ve yaralanma bilgisi ulaşmamıştır

çişleri Bakanı Süleyman Soylu depremle ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde saat 14.05’te meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından taramalar ve ihbarlarda herhangi bir hasar ve yaralanma bilgisi ulaşmamıştır. Gerektiği takdirde Valiliğimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır. Hemşerilerimize geçmiş olsun” dedi.

AFAD Başkanı Yunus Sezer ise “Osmaniye ilimizin Düziçi ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla olumsuz bir ihbar bulunmuyor. İlgili tüm ekiplerimiz ile alan tarama çalışmalarına devam ediyoruz. Osmaniyeli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”  dedi.(İHA)

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu