Genel

Muhtarlar Sorunlarını Bakanlığa Kolay İletecek

Muhtarlar Sorunlarını Bakanlığa Kolay İletecek

 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, bundan sonra muhtarların sorunlarını ve taleplerini İçişleri Bakanlığı’na sistem üzerinden ileteceğini kaydetti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarla yaptığı buluşmaların meyvelerini almaya başladıklarını söyledi.

Muhtarların sorun ve taleplerini İçişleri Bakanlığı’na sistem üzerinden iletebileceğini belirten Abdulkadir Geylani Taş, “İçişleri Bakanlığı muhtar taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırılması için yeni bir sistem oluşturuldu. Bakanlık tarafından www.muhtar.gov.tr adresini oluşturarak her muhtara bir mail adresi verildi. Muhtarlar bu site üzerinden taleplerini iletebilecek. Elektronik ortamda gelen talepler sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilecek. İlgili valiliğe, belediyeye yönlendirilecek ve 15 gün içerisinde kurum cevaplayacak. Muhtarların sistemi kolayca kullanmaları için valilik ve kaymakamlıklar tarafından destek sağlanacak. İllerde sistemden bizzat valiler ve belediye başkanları sorumlu olacak.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarımıza büyük önem veriyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığı bu sisteme geçti. Cumhurbaşkanımızın muhtarlar ile buluşması bizleri son derece mutlu etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu