Genel

Müftülük, bedensel engelli genci sevindirdi

Adıyaman İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından doğuştan bedensel engelli bir gence ortopedik tekerlekli sandalye hediye edildi.

İl Müftü Vekili Murat Mirzaoğlu, Tut ilçe Müftüsü Hilmi Benli, Müftülük Engelli Koordinatörü Ali Çelik ve din görevlileri doğuştan bedensel engelli Mehmet Y.’yi (24) evinde ziyaret ederek ortopedik tekerlekli sandalye hediye etti.

Mirzaoğlu, ziyarette yaptığı açıklamasında, engelli vatandaşların bu dünya hayatında diğer insanlara göre daha ağır imtihandan geçtiklerini belirterek, “Bizler bu dünyaya imtihan için gönderildik.” dedi.

“Her birimizin farklı farklı imtihan olma şekilleri vardır” diyen Mirzaoğlu, “Kimileri varlıkla, kimileri yoksullukla imtihan olurken kimi kardeşlerimiz de bu şekilde imtihandan geçmektedir. İnşallah sabır ve ibadetlerimize devam ederek Allah’ın bizlerden razı olmamızı sağlayıp, ahiret hayatında tüm sıkıntılardan kurtulmuş olarak gidenlerden oluruz. Yüce Rabbimiz bizleri aynı zamanda birbirimizle de imtihan etmektedir. Bizlere düşen engelli kardeşlerimizin daha rahat yaşayabilecekleri imkanlar sağlamaktır. Bu yüzden bizlerde öncelikle bir Müslüman olarak üzerimize düşen görevi yapmakla yükümlü olduğumuzdan bu kardeşimizin ihtiyacı olan ortopedik sandalyeyi kendisine temin ederek teslim ettik.” şeklinde ifade etti.

Adıyaman İl Koordinatörü Ali Çelik ise “İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü olarak yaptığımız faaliyetlerimizde öncelikle Rabbimizin rızasını gözeterek çalışmalarımıza yön vermeye çalışıyoruz. İlimizde bulunan her bir engelli kardeşimizle yakın ilişkiler kurarak onların sorun ve sıkıntılarını giderme adına başta İl Müftümüz sayın Mehmet Taşçı olmak üzere elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Bugün Mehmet kardeşimizin sevincine ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlerin Müslüman bir toplum olarak daha fazla duyarlılık sahibi olması ve engelli kardeşlerimize hayatı daha kolay ve yaşanır kılmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı. (PHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu