Genel

Meteoroloji’den çok kritik uyarı

Meteoroloji’den çok kritik uyarı

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün akşam saatlerinden itibaren birçok il için sağanak yağış uyarısı yaptı. Yağışlar ilimizde bugün de sürecek. Yağışların cumartesi günü ilimizde etkili olması beklenirken, Pazar günü yağış beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, akşam ve gece saatlerinden itibaren Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde sağanak yağış, yarın itibari ile de fırtına beklendiğini açıkladı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada

“Bugün yurdumuzun batısında görülmekte olan sağanak yağışların, akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege’de, yarın (12.12.2014) sabah saatlerinden itibaren Ege bölge geneli (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar), Batı Akdeniz (Antalya, Burdur ve Isparta) ile Marmara’nın doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir ve İstanbul’un Anadolu Yakası), yarın (12.12.2014) akşam saatlerinden sonra ise Adana ve Mersin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare); bu gece saatlerinden itibaren Muğla, yarın (12.12.2014) sabah saatlerinden itibaren Antalya il genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, vb) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.

 

Adıyaman’da durum

Adıyaman’da bugün ve yarın yağış beklenirken, pazar günü çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının bugün 8-14, yarın 9-13 olacağı tahmin edilirken, Pazar günü 2 derece düşeceği ve sıcaklığın 7-13 derece dolayında olacağı tahmin ediliyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu