Genel

Kurban Bayram Tatili Cuma Başlıyor

Kurban Bayram Tatili Cuma Başlıyor

Kamuda Kurban Bayramı tatili arife günü olan 3 Ekim Cuma günü başlayacak. Özel sektörde ise genel itibariyle Cumartesi gününden itibaren başlayacak.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Adıyaman’da kurbanlıklar pazarlara çıktı.

4 Ekim Cumartesi, bayramın ilk günü kutlanacak. Kurban Bayramı öncesinde çalışan kesim, kaç gün tatil yapacağını merak ediyor.

Kurban bayramı tatili kaç gün?

Kamu sektörüne mensup çalışanlar için Kurban Bayramı tatili arife günü olan 3 Ekim Cuma gününden itibaren başlayacak. Özel sektörde ise durum biraz daha karışık. Kurban Bayramı tatili, genel itibariyle Cumartesi gününden itibaren başlayacak.

Müftü uyardı: Kaçak kurbanlıklar haramdır

Kilis Müftüsü, Kurban Bayramı nedeniyle Suriye, İran gibi ülkelerden kaçak getirilen kurbanlıkların haram olduğunu açıkladı.

Kurban Bayramı yaklaşırken özellikle Suriye ’den kaçak olarak küçükbaş ve büyükbaş hayvan getirilmesi üzerine Kilis Müftüsü Mahmut Karatepe bir açıklama yaptı. Habertürk’te yer alan habere göre Karatepe, kaçak hayvanların etinin yenmesinin caiz olmadığını, kurban olarak da alınmaması gerektiğini öne sürdü. Karatepe, Suriye’den Türkiye sınırındaki başta Kilis olmak üzere Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin’e kaçak hayvan getirildiğini, ayrıca İran sınırından da kaçak hayvanların Türkiye’ye sokulduğunu söyledi.

Karatepe, “Yurtdışından kaçak olarak getirip ucuza satmaya çalışan şebeke, kul hakkı yemektedir. Vatandaşlarımız kurbanlarının sahih olması için yerli malı almalıdır. 200 lira ucuza alıp da kurbanınızı heder etmeyin, haramdır, günahtır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu