GenelKahta

Kayıp Hazine Oyunu Feshane’de Gösterilecek

Kayıp Hazine Oyunu Feshane’de Gösterilecek

Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Nemrut Dağı’nı sanal aleme taşıyan ‘Kommagene Krallığı Kayıp Hazine’ oyunu İstanbul Feshanede gerçekleştirilecek olan Adıyaman Tanıtım Günleri’nde gösterilecek.

Adıyaman Valiliği öncülüğünde Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Bilişim Rehber Öğretmeni Mustafa Göksu ve Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Dolaş tarafından yapılan çalışmayla ‘Kommagene Krallığı Kayıp Hazine’ oyununu hazırladı. Dokuz aylık çalışmanın sonunda interaktif simülasyonu, Kral 1. Antiochos’un konuşan oyunu ve Kommagene Krallığı Kayıp Hazine oyunu androit uygulaması olan cep telefonu, tablet, bilgisayarlarda oynanabiliyor.

Hazırlanan uygulamalar 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasından İstanbul Feshanede düzenlenecek olan Adıyaman Tanıtım Günlerinde kurulacak olan stantta gelen misafirlere gösterilecek.

Adıyaman’ı kültür ve turizmde bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi amacıyla ulusal ve uluslararası alanda sahip olduğu değerlerin tanıtılmasının büyük önem taşıdığını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman, ölümsüzlüğü gölgede bırakan sırlarıyla 2000 yıldır antik dünyanın derinliklerinde gizlemiş en büyük gizemi, tanrıların göksel tahtı Nemrut Dağını bağrında barındıran bir ildir. Bu noktadan hareketle tarihi süreç içerisinde bugüne kadar birçok uygarlığın büyüleyici kalıntılarına ev sahipliği yapan Adıyaman’ın sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmak amacıyla profesyonel anlamda bir tanıtım portalı oluşturduk. Bu proje çerçevesinde Single Camera, Hexacoper ve Multikopter gibi ileri çekim teknikleri kullanılarak ilimizin tarihi ve turistik noktalarında havadan ve karadan çekimler yapıldı. Tanıtım Portalı ile birlikte Nemrut Dağının İnteraktif Simülasyonu, Kral 1. Antiochos’un konuşan oyunu ve Kommagene Krallığı Kayıp Hazine adlı oyunları Adıyaman Tanıtım Günlerinde gelen konuklarımıza etkileşimli bir şekilde gösterimini sağlayacağız. Bu uygulamalara internet ve sosyal medyada da geniş yer vereceğiz” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu