Genel

Kantincilerden Öğrencilere “özel beslenme paketi”

Adana Kantinciler Odası\’nın Türkiye\’de İlk Defa Uygulamaya Koyacağı Özel Beslenme Paketinin İçinde Diyetisyenler Tarafından Belirlenmiş Bilimsel Olarak Hazırlanmış Yiyecekler Bulunacak. Adıyaman’da Bu Projeyi Uygulayacak STK Aranıyor.

Kantincilerden öğrencilere “özel beslenme paketi”
Adıyaman’da yok mu böyle proje!

Adana Kantinciler Odası\’nın Türkiye\’de İlk Defa Uygulamaya Koyacağı Özel Beslenme Paketinin İçinde Diyetisyenler Tarafından Belirlenmiş Bilimsel Olarak Hazırlanmış Yiyecekler Bulunacak. Adıyaman’da Bu Projeyi Uygulayacak STK Aranıyor.
Adana Kantinciler Esnaf Odası, okul kantinlerinde başlatmak üzere hazırladığı ve Türkiye\’de bir ilk olacak \”Özel Beslenme Paketi\” projesini yeni eğitim-öğretim döneminde hayata geçirecek.
Adana Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Tunç, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün de projelerine tam destek verdiğini belirtti. Adana genelinde 400 okulda Türkiye\’de bir ilk olarak başlatacakları beslenme paketlerinin öğrenciler için hazırlanacağını söyleyen Tunç, \”Paketin içinde diyetisyenler tarafından belirlenmiş bilimsel olarak hazırlanmış yiyecekler bulunacak ve her çocuğun alabileceği, güvenilir yiyecekler bulunacak. Amacımız okul kantinlerinde gelişi güzel yiyecekler ve içecekler değil bilimsel olarak diyetisyenler tarafından hazırlanmış olan ve Türkiye\’de emsal olacak bir projeyi hayata geçirmektir. İnşallah bunda da başarılı olacağız. Dileğimiz, bizi örnek alan diğer kentlerimizde de aynı şekilde uygulamaların başlatılması ve yaygınlaştırılmasıdır\” dedi.
Ahmet Tunç, hazırlanacak beslenme paketleri için kurum desteği sağlanacağını belirterek şunları söyledi:
\”Durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını da düşünmek gerek. Bu amaçla buradan hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyorum. Ulvi bir hayır için lütfen bizlere yardımcı olsunlar. Hayır, yapmak isteyenler fakir ve alım gücü bulunmayan ailelerimizin çocuklarının da bundan yararlanmaları için katkıda bulunsunlar. Sponsor olsunlar ki o çok cüzi miktarda satılacak paketi dahi alamayacak olan çocuklarımızın diğer arkadaşlarına imrenerek bakmalarını, onların karşısında eziklik duymalarını hep birlikte önleyelim. Çünkü bu çocuklar bizlerin geleceği. Onlara ne kadar iyi bakarsak ülkemizin geleceği için de büyük yatırım yapmış oluruz. Bunun gururunu ve güzelliğini hep birlikte yaşayalım, yaşatalım.\”(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu