Genel

Hırsızlık Olaylarında Düşüş Var

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, Ekim ayı ile Kasım ayını kıyaslayarak, hırsızlık ve yağma gibi suçlarda bir önceki aya göre düşüş yaşandığı belirtilerek, “Vatandaşımızın can ve mal emniyeti içerisinde, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamasını temin etmek için öncelikli hedefimiz suçun oluşmasına engel olmaktır.” dendi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Suçun oluşması halinde, soruşturmacı birimlerimiz vasıtasıyla failler en  kısa sürede, suça ait tüm iz ve delillerle birlikte yakalanarak adaletin önüne çıkarılmaktadır.  Suç ve suçlularla mücadelemizde hedeflerimiz doğrultusunda 2019 yılı Ekim-Kasım aylarında;  Malvarlığına karşı işlenen suçlarda bir önceki yıl ekim-kasım aylarına oranla  yüzde -16,2 düşüş sağlanmıştır.  Hırsızlık olaylarında (evden, iş yerinden, otodan) yüzde -12 oranında, yağma (gasp) olaylarında yüzde -66,7 oranında azalma sağlanmıştır. Mal varlığına karşı işlenen suçlarda Aydınlatma oranı bir önceki Ekim Kasım ayına göre %58 oranında artış göstermiştir.” dendi.

Açıklamada, “Suç ve suçluyla mücadelemiz birlikte güçlüyüz anlayışıyla vatandaşlarımızın da desteğiyle kararlı bir şekilde devam edecektir.” dendi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu