Anasayfa / Genel / “Güçlü Türkiye idealinde alın terinin önemi büyük”

“Güçlü Türkiye idealinde alın terinin önemi büyük”

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez:

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Adıyaman valisi Aykut Pekmez,” 1 Mayısın büyük ve güçlü Türkiye idealimize alın teri ve emeğiyle katkı sağlayan, özveri ile çalışan ve üreten vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberliğin güçlendirilmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bugün ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren işçi ve emekçilerimizin alın terinin ne kadar değerli olduğunun ortaya konulduğu ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dür.  1 Mayısın büyük ve güçlü Türkiye idealimize alın teri ve emeğiyle katkı sağlayan, özveri ile çalışan ve üreten vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberliğin güçlendirilmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Pekmez, “Birlik ve dayanışma ruhunu yüzyıllardır yaşatan bir millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. 1 Mayıs gününün taşıdığı anlamın bu kültürün gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir fonksiyon icra edebileceği kuşkusuzdur.  Bu bağlamda, ülkemizin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sağlayan tüm emekçilerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü’ tebrik ediyor, 1 Mayıs’ın vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını ve kutlamaların dostluk, dayanışma ve bayram havası içinde geçmesini temenni ediyor, bütün emekçilerimize ve ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Tarım ürünlerinde fiyatlar düştü

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü yaptığı açıklamada tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (ÜFE) Ağustos ayı sonuçlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir