Genel

Gübre ve Mazot Desteği Artacak Çiftçi Coşacak

Gübre ve Mazot Desteği Artacak Çiftçi Coşacak

 

Gübrede devlet desteği yüzde 10, mazotta yüzde beş artacak. Soya kanolada dönüm başı ilave ücret 15 lira olacak ve çiftçinin yüzü gülecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin 5. olağan kongresinde CHP ve Mhp’ye yüklenip milli savaş uçağının gökyüzünde olacağı tarihi verdikten sonra çifçilerin yüzünü güldürecek müjdeleri peş peşe açıkladı.

Davutoğlu’nun verdiği müjdeye göre, gübrede devlet desteği yüzde 10, mazotta yüzde beş artacak. Soya kanolada dönüm başı ilave ücret 15 lira olacak ve çiftçinin yüzü gülecek. Pirinç’in Kdv oranı ise yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülecek.

 

Destek Yüzde 50 Artacak

Başbakan Davutoğlu “Çiftçilerimize desteği yüzde 50 artırıyoruz. Şimdi Tekirdağ’da TRAGEV gelişim projesi başlatıyoruz. GAP benzeri projeyi gündeme alıyoruz. Sadece Türkiye değil bütün Avrupa’nın en Bereketli tarım halkası haline getireceğiz.” dedi.

 

Gübre, Mazot Ve Soya Müjdeleri

Davutoğlu, “Soya Kanolada dönüm başına ilave desteğini 15 TL’ye yükseltiyoruz. Mazot desteği de yüzde 5 artacak. Naipköy Barajı’nı bu sene sonunda tamamlayacağız. Gübrede desteğimiz yüzde 10 artacak.” şeklinde konuştu.

 

Pirincin KDV Oranı Düşüyor

Başbakan Davutoğlu, “Önümüzdeki Bakanlar Kurulu’na kararnameyi getireceğiz. Pirincin Kdv oranını yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüyoruz. Tekirdağ’ın, Trakya’nın bu müjdeyi beklediğini biliyorum” dedi.

 

Trakya Yeşilin Merkezi Olacak

Başbakan Davutoğlu, “Trakya’da 8,5 milyon adet fidan diktik. 8-10 ağacın taşınması sebebiyle Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenler gelsin burayı seyretsinler. Trakya’yı yeşilin ve bereketin merkezi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Osmanlı tuğrasını görünce…

Başbakan, konuşurken Osmanlı tuğrasını görünce ise şu açıklamalarda bulundu:

“Osmanlı tuğrasını gösteren kardeşime diyorum ki, biz Selçuklu’nun, Osmanlı’nın devamıyız ve Türkiye Cumhuriyeti’nin küresel bir güç olması için gece gündüz çalışıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti konjonktürel bir devlet değildir. Yüzyıllar öncesine dayanan köklü bir devlettir. Kökünde Selçuklu, Orta Asya, evladı resul vardır. Ve cihan devleti Osmanlı vardır. Kökünde evladı fatihan vardır.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu