Genel

Gençlik Formu Başlıyor

AB-Türkiye Gençlik Forumuna Ev Sahipliği Yapıyoruz

‘Çevrimiçi Gençlik-Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı’ temasıyla Avrupa Birliği koordinesinde gerçekleştirilecek olan ‘AB-Türkiye Gençlik Forumu 2019’ programı bu yıl Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Üniversitesi işbirliğiyle Adıyaman’da düzenlenecek. Form nedeniyle Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger de ilimize gelecek.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından 31 Ekim-3 Kasım 2019 tarihlerinde Adıyaman’da ‘Çevrimiçi Gençlik-Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı’ temalı Gençlik Forumu gerçekleştirilecek.

Adıyaman Belediyesi ile Adıyaman Üniversitesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ‘AB-Gençlik Forumu 2019’ programı ile ilgili bilgi veren yetkililer, etkinlikler kapsamında 1 Kasım Cuma ve 2 Kasım Cumartesi günü saat 09.30’da Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan panel ve konferanslar ile yine 1 Kasım Cuma günü Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda saat 19.30’da ücretsiz olarak verilecek olan ‘Evrencan Gündüz ve Uzaylılar’ konserine tüm halkı davet etti.

Christian Berger bugün ilimizde

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, bugün başlayacak olan ‘Çevrimiçi Gençlik-Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı’ ve bazı temaslarda bulunmak için ilimize geliyor. Berger’in 31 Ekim’de başlayacak temasları 2 Kasım’a kadar sürecek.

Berger, ilk olarak Adıyaman Valisi Sayın Aykut Pekmez’e nezaket ziyaretinde bulunacak.                Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’a yağacağı nezaket ziyaretinde bulunacak.

Berger yarın ise Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Salonunda 09.30’da başlayacak olan AB-Türkiye Gençlik Forumu Dijital Çağda Medya Okur Yazarlığı formuna katılacak. Berger burada bir de konuşma yapacak.

Berger aynı gün Gölbaşı’na geçerek Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal ile Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım’a nezaket ziyaretinde bulunacak.  Berger akşam ise Adıyaman Üniversitesi Spor Tesislerinde yapılacak Gençlik Forumu Konseri kapsamında  Evrencan Gündüz ve Uzaylılar konserini izleyecek.

Cumartesi günü ise Berger AB destekli Adıyaman Atık Suyu Arıtma projesini ziyaret edecek. Adıyaman Eurodeski ziyaretinden sonra da 150 öğrenci ile birlikte Cendere’ye hareket edecek, oradan Nemrut’a geçecek, akşam ise Adıyaman’a dönecek.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu